Image

У Стрию освятили перший в мережі Карітасу України Будинок підтриманого проживання

«ДіМ» (Добро і Милосердя) – перший у Стрийській громаді та в мережі Карітасу України Будинок підтриманого проживання для молоді з ментальними та комплексними порушеннями. «ДіМ» вже став домом для 6 молодих людей.  У результаті втілення проєкту в життя послугу підтриманого проживання зможуть отримати ще 14 людей з інвалідністю у Львівській області з числа місцевих або ВПО. У таких місцях підтриманого проживання молодь зможе соціалізовуватись, набувати та вдосконалювати навички самообслуговування, відкривати в собі нові таланти та насолоджуватись життям. Реалізовують проєкт за підтримки MH4U (Психічне здоров’я для України) та Посольства Швейцарії в Україні.

До освячення Будинку підтриманого проживання в Стрию долучились представники місцевої та обласної влади, Президентка Карітасу України, Президент благодійної організації CNEWA монсеньйор Пітер Вакарі, координатор проєкту підтриманого проживання в MH4U Євген Федєчкін та працівники Карітасу Стрийської Єпархії.

Один із бенефіціарів Будинку підтриманого проживання – Назар, йому 21 рік, він народився на Львівщині. Мати померла, коли він був ще маленькою дитиною, доля батька невідома. З дитинства він виховувався в інтернатах, спочатку в Червонограді, потім в Лівчицях. Коли хлопець навчався в Стрийському вищому професійному училищі, почав відвідувати Центр для молоді з інвалідністю, що діє при Стрийському Карітасі. Назар веселий, щирий та дуже жвавий. Зазвичай, коли з ним говориш, він усміхається. Полюбляє слухати музику, тому навушники – це його звичні щоденні супутники. Попри нелегку долю, він напрочуд життєрадісна людина. Коли хлопець закінчив навчання постало питання його подальшого проживання. Дирекція та його наставник в училищі у співпраці з Карітасом довго шукали, де  б він міг гідно проживати, але, на жаль, нічого не вдавалося знайти.

«Бог почув наші молитви і допоміг дати Назарові дім. І не тільки йому, – розповідає координатора проєкту Підтриманого проживання в Стрию Оксана Ільків. – Коли ми починали втілювати цей проект, нам було страшно. Тоді я розгорнула книжку Святої Фаустини і прочитала такі слова: «А чого боїшся? Невже ти думаєш, що тобі не вистачить моєї благодаті, щоб тобі помогти». Це насправді не наша заслуга, а дія Бога. Радіємо! Радіємо, бо наші друзі є справді найбільшим скарбом, які допомагають нам бути людьми і відкривати Божий світ», – з усмішкою каже Оксана.

Євген Федєчкін, координатор проєкту підтриманого проживання у Львівській області в MH4U, каже, що відкриття Будинку – це не про відкриття установи. Це насамперед про людей. Про спільноту. «Це не заміна життя чи певної діяльності. Тут молодь може проживати максимально насичене якісне життя, отримуючи підтримку. Ми нічого не заміняємо, не забираємо, а лише підтримуємо людину в її в якісному житті», – сказав Євген.

Зараз до діяльності Будинку підтриманого проживання залучено 7 працівників – 4 соціальні працівники та 3 асистенти, які допомагають друзям робити їхній щоденний побут більш комфортним, вчать тих навиків, які найбільше потребує кожен із них. День у друзів, що проживають у «Домі» такий, як і у всіх: ранок починається зі сніданку та особистої гігієни. Потім учасники відвідують Центр для молоді з інвалідністю, що діє при Стрийському Карітасі. Після цього друзі обідають, відпочивають, а також із задоволенням долучаються до зустрічей, які проводить психолог у Будинку підтриманого проживання.

 «Це дуже велика подія для нашої цілої мережі, тому що це перший такий Будинок підтриманого проживання. Мені дуже сподобалася його назва «ДіМ» і те, що воно розшифровується як «Добро і Милосердя». Я бажаю, щоб ті зернятка любові, добра і милосердя, які сіють у цьому домі, проростали, і щоб їх продовжувати сіяти, аби це вплинуло не тільки на одну спільноту, але й ширшу громаду», – побажала Президентка Карітасу Тетяна Ставнича.   


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь