Image

Соціальна пральня, консультації психолога, видача продуктів: у громаді на Тернопільщині надають допомогу переселенцям

0 Comments

Соціальна пральня, консультації психолога, видача одягу та продуктів. З початку повномасштабної війни Карітас Бережани змінив формат роботи. Благодійний фонд допомагає не лише малозабезпеченим людям, а й переселенцям. У Бережанській громаді живуть 2 800 внутрішньо переміщених осіб. В Карітасі їм надають їжу одяг та психологічну підтримку.

У благодійному фонді Карітас Бережани надають допомогу переселенцям. Щодня до них звертаються приблизно двадцять або тридцять людей. Про це розповіла волонтерка Ірина Колісник. Тут людям видають продуктові набори.

73-річна Надія Шарапова із дочкою переїхали з Донеччини. Дочка має інвалідність. Жінка каже, приходять до Карітасу за допомогою двічі на місяць. “Молоко дали, мед, печиво, макарони, пральне, цукерки. Ми дуже вдячні і дуже задоволені всім. Я таких добрих людей ще не зустрічала. Нас горе об’єднало. Дуже добрі люди”, – каже Шарапова.

Ірина Колісник реєструє людей, яким видають набори. Запитує контакті дані та місце проживання. “Продукти, гігієна, дитяче харчування, одяг, постіль, подушки, підодіяльники, пледи. Все, що нам привозять, ми стараємося дати”, – розповіла волонтерка.

Кейс-менеджерка благодійного фонду Надія Іваненко каже, допомагають всім, хто до них звертається. Це переселенці та малозабезпечені люди. “Обслуговуємо не тільки нашу Бережанську громаду, а й Саранчуківську, Нараївську, приїжджають з Козови, Підгаєць чи з інших міст, ми нікому не відмовляємо з того, що можемо допомогти”, – розповіла Надія.

У Карітасі також є кабінет психолога. Христина Котовська займається арттерапією. Так, каже, допомагає дітям справлятися зі стресом під час війни.

“Зараз у країні в нас дуже важка ситуація і діти знаходяться в кризових станах. І одним з таких гнучких і найефективніших методів роботи є робота методом арттерапії. Дитина може, граючись, спілкуватися, розказувати про себе. І один з найважливіших етапів – це коли дитина приходить перший раз до психолога – це допомогти дитині відчути безпеку”, – каже Котовська.

Зараз психологиня працює із 10-річною Софією. Це перше заняття дитини.

У соціальній пральні люди зможуть безкоштовно випрати свої речі. Про це розповіла волонтерка Ольга Бердадин. “Тут у нас є пральна машинка на 30 кг, ми можемо прати великогабаритні речі, як матраци, ковдри, пухові куртки. Вона і сушить і пере. Є у нас 4 пральних машинки і сушка”, – каже Бердадин.

Пральню поки не запустили. Мусять ще провести лінію електромережі, все решта готово, каже Ольга. За її словами, над цим проєктом працювали рік. Найдорожче коштувала велика пральна машинка – 230 тисяч гривень. Більшу частину грошей зібрали самі, з рештою допоміг Карітас Україна. Малі машинки допомогли купити благодійники.

“За метрів триста є гуртожиток, де проживають внутрішньо переміщені особи, якраз для них буде зручно прийти сюди і попрати все, що їм необхідно. Перш за все цей проєкт направлений для внутрішньо переміщених осіб. Цього року ми стараємося якомога більше надати цю послугу, бо можливо це буде 3 тисячі осіб до кінця року. Будемо старатися, щоб якомога більше популяризувати цю послугу в нашому районі. І так само це є для наших осіб у складних життєвих обставинах. Вони теж можуть скористатися нашою пральнею”, – каже волонтерка.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь