Image

Переселенці з шелтера на Дніпропетровщині зареєструвалися на отримання компенсації на оренду житла

0 Comments

Благодійний фонд “Карітас Донецьк” буде надавати переселенцям в Дніпропетровській області грошову компенсацію на оренду житла. Для її отримання зареєструвалися люди, що живуть в одному з шелтерів, облаштованих у школі. У навчальних закладах починають підготовку до нового навчального року, тож переселенці мають виїхати з них до середини липня.

Раїса у школі живе близько двох місяців, переїхала сюди наприкінці квітня з Луганщини. Її мати Фаїна залишалася вдома, місяць тому отримала осколкове поранення ноги під час обстрілу. “У кухні їсти варила, чутно було, що стріляли. Бахнуло, я впала, вся в крові лежала”, – згадує Фаїна. Після лікування вона приїхала до доньки.

Раїса говорить: її мати вивезли сусіди. “Будинок розбитий, документи всі залишилися. Ми не можемо ніякої допомоги отримати – ні продукти, ні пенсію, ні виплати. Все упирається в паспорт, а паспорт, нам сказали, буде через 5 місяців”, – розповідає жінка.

Переселенки живуть в спортивній залі місцевої школи, незабаром їм доведеться її покинути. Раїса каже: грошей, щоб сплачувати оренду житла та комунальні послуги, у неї немає, адже немає роботи.

Сусід жінок – 52-річний Андрій з Донеччини. Зі свого села в Новосілківському районі йшов пішки, рятуючись від обстрілів. Скільки пройшов – не пам’ятає. Каже: його відвіз чоловік, який проїжджав повз. У Андрія теж немає документів, куди поїде зі школи – не знає.

Працівники благодійного фонду “Карітас Донецьк” реєструють людей за програмою “Гранти на оренду житла”. Проте, гроші отримати зможуть не всі, пояснює представниця фонду Людмила Леонова. “Для того щоб отримати компенсацію, люди мають підходити під певні критерії. Це шість категорій: люди з інвалідністю, багатодітні родини, мама, яка годує дитину, або мама з дітьми до 2-х років, вагітна мама, важко хворі, одинокі пенсіонери старші 65 років. За бальною системою ми оцінюємо кандидата і надаємо йому кеш-грант”, – пояснила Людмила Леонова.

Також грант можуть отримати й самотні люди віком від 60 років. На компенсацію зареєструвався й 85-річний Микола Олексійович з Донеччини. Чоловік ховався від обстрілів у підвалі свого будинку. Вивезли його звідти сусіди. Микола Олексійович каже: автівка – єдине, що в нього залишилося. У селищі Берестове, в якому він жив, вже нікого вже немає.

За програмою “Гранти на оренду житла” переселенці отримуватимуть по сім тисяч гривень три місяці. Житло мають шукати самі в Дніпрі, або в містах неподалеку. Всього на область 150 грантів. Тут, в школі, нині проживає 51 людина, претендують на отримання грошової компенсації восьмеро, всього в області – сімдесят.

Радниця голови обласної ради Аліна Пустова каже: переселенців, які мають переїхати зі шкіл та дитячих садків, на вулиці не залишать, зараз вирішують де їх розселити. Всього в Дніпропетровській області, за інформацією військової адміністрації, офіційно зареєстровано 267 848 переселенців.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь