Image

Карітас Полтава годує, вдягає та не дає замерзнути взимку

Благодійний фонд «Карітас Полтава» не припиняє свою місію з підтримки внутрішньо переміщених осіб, які оселилися на Полтавщині. Окрім видачі грошової допомоги вразливим категоріям переселенців та забезпечення їх продуктовим наборами, організація впроваджує інші форми роботи. Зокрема, у Полтаві проводять акції «Соціальний гардероб», на яких безплатно видають теплі речі переміщеним особам, та годують гарячими обідами тих, хто цього потребує. Також днями було повідомлено про компенсацію витрат на оплату комунальних послуг для окремих категорій ВПО.  

Багато людей, які виїжджали з охоплених війною Донеччини, Луганщини, інших регіонів України, покидали свої дома поспіхом, прихопивши мінімум речей. А дехто сподівався, що війна – це ненадовго, тому свідомо не брав із собою «зайвого». Тепер, коли на зміну теплим літнім дням прийшла холодна дощова осінь, переселенці потребують теплого одягу. Купити в магазинах щось нове не всім по кишені, адже зазвичай на новому місці перебування люди не мають доходів.

Розуміючи ці потреби, «Карітас Полтава» вже вдруге проводить акцію «Соціальний гардероб». Теплі речі роздають безплатно, без обмежень щодо кількості «в одні руки» – головне, щоб одяг підійшов за розміром та сподобався новому власнику. За порядком стежать волонтери, які ще й підказують, де знайти те що потрібно.           

Така акція у Полтаві відбувається вдруге. Одяг можуть отримати переселенці, які зараз мешкають на Полтавщині. Свідченням того, що людина підпадає під цю благодійну акцію, є довідка внутрішньо переміщеної особи. Одяг був наданий партнерами організації «Карітас Полтава» з-за кордону. Це хоча й вживані, втім якісні та майже нові речі. У наявності був одяг усіх розмірів, як для дітей, так і для дорослих. У пріоритеті – теплі светри, штани, куртки, шапки, рукавиці, шкарпетки. Попереду зима, тож кожен думає, як утеплитися. Подібну акцію організатори планують проводити кожного тижня.

Хто не встиг зараз, ще зможе отримати допомогу пізніше та підготуватись до холодів. Окрім самого міста Полтава, речі роздають і в інших громадах регіону.  

В рамках проєкту «Emergency appeal» (Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні) Карітас Полтава щодня надає повноцінні гарячі обіди внутрішньо переміщеним особам, які переїхали до Полтави та потребують додаткового піклування. Одна особа може отримати абонемент на отримання безплатних гарячих обідів впродовж 30 днів. Головною умовою є відповідальність хоча б одній категорії вразливості. А саме: багатодітні родини; люди з інвалідністю I-II групи; самотні люди віком 60+; важкохворі; самотні батько/мати/опікуни; годуючі матері з дітьми до 2 років. Для отримання абонемента при собі потрібно мати підтверджуючи документи.  

Ще одна важлива ініціатива від «Карітас Полтава» – відшкодування витрат на оплату комунальних послуг або тверде паливо (дрова) для опалення житла протягом опалювального періоду 2022/23 років. Компенсація надаватиметься вимушено переміщеним особам або їх домогосподарствам, що прибули із зон бойових дій після 24 лютого 2022 року. Умовами надання допомоги є втрата заявником джерела доходу та відповідальність хоча б одному з критеріїв вразливості.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь