Image

Карітас Польші зібрав 100 мільйонів злотих допомоги для України

0 Comments

Через півтора місяця після російської агресії проти України загальна кількість пожертв, зібраних Карітасом Польщі на допомогу Україні, перевищила 100 мільйонів злотих. Більше половини цієї суми – 50,8 млн. – вже перераховано місцевим організаціям Карітасу. За ці кошти надають підтримку українським біженцям у Польщі та людям в Україні. Завдяки величезній щедрості поляків, Карітас продовжує збільшувати масштаби та обсяги своєї допомоги.

Найпершою та найнагальнішою потребою, з якою довелося зіткнутися Карітасу у Польщі, було прийняти величезну кількість біженців з України та надати їм невідкладну допомогу. Тільки Карітас Перемишльської архиєпархії, який керує пунктами допомоги на залізничному вокзалі Перемишля, а також у Медиці, Корчовій та Крощенко щодня готує 30 000 бутербродів на день для біженців від початку цієї великої гуманітарної кризи. Загалом польський Карітас приготував понад 1,5 мільйона страв для людей, які прибувають з України; 19 500 людей скористалися транспортною допомогою Карітасу, а понад 8 300 сімей отримали підтримку в центрах Карітасу.

Комплексна і негайна

Швидко стало зрозуміло, що окрім базової допомоги людям, які приїжджають з України, потрібна ще психологічна та юридична консультація, підтримка в догляді за дітьми, пошук роботи – якщо вони хочуть залишитися в нашій країні. Карітас допомагає з усіма цими потребами.

– Щоб трохи полегшити життя матерям, ми відкрили пункти, де волонтери опікуються дітьми – перший такий пункт відкрили на вокзалі в Перемишлі, також створено зону для мам з дітьми на Східному вокзалі у Варшаві. Завдяки Карітасу 2 тисячі людей отримали юридичну та майже 5 тисяч — психологічну допомогу. Єпархіальний Карітас також забезпечив робочими місцями понад 300 осіб. Комплексну допомогу нашим українським друзям надають Центри допомоги мігрантам та біженцям, створені на базі подібної структури, що вже діють при Карітасі Польщі у Варшаві. Подібні центри відкрилися в Білостоці, Ченстохові, Катовіце, Вроцлаві та Замості. Всього їх 20, – інформує отець Марцін Іжицький, директор Карітасу Польщі.

Серед біженців, які приїжджають до Польщі з України, наймолодші мають особливі потреби – кількість дітей, у тому числі дітей з дитячих будинків, якими опікуються у Карітасі та які мають освітню підтримку, становить майже 2,5 тисячі, а центри Карітасу вже прийняли близько 700 дітей та вихователів з евакуйованих українських дитячих будинків та реабілітаційних центрів. Частину дітей із захворюваннями та різними вадами переселили до спеціалізованих закладів у Польщі та за кордоном. Багато інших знайшли безпечний тимчасовий дім завдяки Карітасу.

Транспортно-фінансова підтримка

Не менш важливою за підтримку українських біженців у Польщі, є допомога, яку Карітас передає безпосередньо Україні. Орієнтовна вартість наданої підтримки у вигляді матеріальної допомоги перевищила 136 мільйонів злотих. Карітас Польщі відправляє продукти харчування та засоби гігієни, медичні товари, включаючи ліки, інвалідні візки, генератори електроенергії та багато інших необхідних речей на місця. Ще одним напрямком матеріального забезпечення України стала започаткована ініціатива під назвою «Пакунок для України».

Спеціальний перелік продуктів харчування парафіяни купують, пакують та привозять до Карітасу, а в спеціальних пакетах відправляють з цих парафій до міст України. Наразі до Львова, Києва, Чернігова, Бучі, Вінниці, Івано-Франківська та менших міст доставлено 13,3 тис. пакетів – загалом понад 213 тонн допомоги на суму біля 5,3 мільйона злотих. Цей проект є спробою систематизувати спонтанну допомогу людей у ​​вигляді продуктових посилок. Карітас роздає їх українцям з початку війни.

– Окрім матеріальної допомоги, є й фінансова підтримка. Наші організації-побратими «Карітас-СПЕС» та «Карітас України» отримали 615 тисяч злотих на екстрену допомогу на місці. Також хочу зазначити, що як член мережі Карітасу Європи та Карітасу Інтернаціоналіс ми співпрацюємо в отриманні та координації міжнародної допомоги для України та підтримки з боку інших національних організацій Карітасу. Це як реагування на надзвичайні ситуації, так і планування подальших завдань щодо підтримки мігрантів, які перебувають у Польщі, – додає отець Марцін Іжицький.

Від спонтанної дії до скоординованої системи– З точки зору цих перших тижнів після російської агресії проти України, можна сказати, що наша допомога українцям зі стихійного руху перетворюється на систему, яка стрімко створювалася і ще недосконала, але постійно вдосконалюється. Система містить роздуми про широкий спектр потреб, але вона також спрямована на краще використання наших навичок та ресурсів, – пояснює директор Карітасу Польщі. – Щиро дякуємо персоналу та майже 20 000 волонтерів – переважно єпархіального Карітасу, хоча Карітас Польщі також має свою частку в організації допомоги, зокрема волонтерської. Я також хотів би подякувати нашим інституційним та діловим партнерам, які простягнули руку допомоги.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь