Карітас України навчає працівників мережі місцевих організацій роботі із новим освітнім інструментом психосоціальної підтримки.
Це серія із шести дидактичних стендів «Психічне здоров’я: Шлях супергероїв», які розроблені в межах проєкту «Психосоціальна підтримка учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу в Україні», за підтримки Карітас Корея.
Інтерактивні освітні матеріали базуються на методології Join into Circuit, розробленій німецькими організаціями BZgA та GIZ для профілактичної роботи з молоддю, та поєднують у собі елементи проблемного навчання, кейс та ігрові технології. Кожен із шести стендів присвячений одній підтемі, серед яких – вплив булінгу на психічне здоров’я, єдність психічного та фізичного здоров’я, стигма та стереотипи навколо сфери психічного здоров’я тощо. На кожному стенді є QR-код, за котрим містяться матеріали для дітей (ігри, комікси та мультики), які допоможуть краще опанувати матеріал.
Разом із ведучими-фасилітаторами діти по черзі проходять кожен стенд, беруть активну участь у вивченні теми, шукають відповіді на важливі питання і діляться власним досвідом. «Шлях супергероїв» ненав’язливо дає розуміння відповідальності за свій вибір та вчинки, навчає бути уважним та небайдужим до себе та своїх близьких», – уточнює менеджерка проєкту психосоціального супроводу для дітей Карітасу України Марина Мартиненко.
Кожен стенд має чек лист дій ведучого з покроковим алгоритмом та скриптом, дидактичне обладнання, роздатковий матеріал, аудіозаписи, відео та предмети, які необхідні для виконання завдань. Уніфікований механізм проведення дозволяє використовувати цю виставку в школах та інших освітніх просторах при технічній допомозі навченого педагога. Саме для цього 4-9 червня у Львові відбулось навчання працівників мережі організації Карітас методології по роботі з освітнім інструментом «Психічне здоров’я: Шлях супергероїв».
Перед навчанням стояло завдання навчання фасилітаторів практичного використання інструменту психосоціальної підтримки в роботі з групами. У результаті тренінгу учасники та учасниці: оволоділи комплексом базових знань щодо теми Mental health, інструментами методології, розвинули комунікаційні навички процесу фасилітації та відпрацювали уміння організації ефективної взаємодії з учасниками груп.
Після закінчення навчання кожна локація безкоштовно отримала набір дидактичних стендів «Психічне здоров’я: Шлях супергерої», аби учасники та учасниці могли організувати та провести захід у своїх школах чи осередках, з метою закріплення отриманих знань та навичок, а також для інформування дітей та підлітків щодо психічного здоров’я.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/