Image

«Іскра любові» від Карітасу Стрий

0 Comments

У селі Переможне, що на Львівщині, освятили соціальний центр «Іскра любові», який служить прихистком для вимушено переміщених осіб.

Соціальний центр облаштували у парафіяльному будинку в рамках проєкту «Гідна допомога ВПО у західних регіонах» за підтримки Стрийського Карітасу. Тут ВПО мають змогу безкоштовно проживати до 1,5 місяців. У шелтері вимушеним переселенцям пропонують комфортні умови, допомогу та підтримку персоналу, які готові послужити 24/7, а також зону для дитячого дозвілля. Окрім цього, тут працює професійний психолог із 27-річним досвідом – пан Олександр із Харкова, який є також ВПО. Він розповідає, що, працюючи із дітьми, помітив, що вони добре реагують як на індивідуальну, так і на групову терапію.

Одночасно у соціальному центрі можуть прийняти до 50 осіб. Сьогодні тут проживає 48 осіб, 25 з яких – діти. Найстаршій мешканці 71 рік, а наймолодшому 1 рік та 1 місць. Приїхали ці люди із Дніпропетровської, Донецької, Харківської, Херсонської Луганської та Київської областей. Анастасія – 24-річна дівчина, яка прибула на Львівщину евакуаційним потягом із Авдіївки, – ділиться, що тут вона почувається безпечно та комфортно. Перебуває у Переможному разом із чоловіком та свекрухою. Анастасія ділиться, що дуже хоче, аби її мама також виїхала у більш безпечне місце – сьогодні жінка залишається в Авдіївці та не хоче покидати рідну домівку. «Коли ми виїжджали із Донецької області, для мене найважливішим було врятувати життя. Тут нам добре, та все ж мрію, щоб ми повернулися додому», – розповіла дівчина.

Минулого тижня соціальний центр освятив Єпарх Стрийський Владика Тарас Сеньків. До присутніх він звернувся зі словами: «Живемо в непростий час, коли московська влада вигнала нас з домів та принесла руїну не тільки матеріальну, але й духовну. Однак одночасно живемо в особливий час, коли відчуваємо себе одною великою родиною. Коли людяність показує свою красу. Тільки тоді, коли ми служимо іншим, ми стаємо людьми».

Директор соціального центру о. Роман Ярмоловський подякував благодійному фонду, усім жертводавцям, парафіянам та команді шелтеру за безцінний внесок у його створення. «На стіні нашого центру написаний заклик запалити свою іскру любові. Нехай хоч частинку тої іскорки любові кожен понесе до своїх домівок, а ми будемо раді запалити її».


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь