![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/730_n-1.jpg)
Робота з дітьми – пріоритетний напрямок діяльності Карітасу Маріуполь
В нас було дуже емоційне завершення тижня – ми разом з самоорганізованою групою старшого віку «Мистецтво як ресурс», яка збирається на базі нашої платформи останні півроку, завітали в гості до учнів 3 класу Маріупольської школи-інтернату №2 у якості волонтерів.
Учасники групи давно збирались з візитом до маленьких підопічних інтернату, бо цим дітям особливо не вистачає уваги та спілкування саме з людьми цієї вікової категорії. Таке спілкування задовольняє потреби обох вікових груп у емоційних контактах.
На дітей чекало багато теплих обійм, довгі розмови про омріяні подорожі, подарунки, смачні солодощі та фрукти, які волонтери зібрали з любов’ю на своїх присадибних ділянках, і дуже багато емоцій!
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/71532532_2456695494616114_3420437076074561536_n-1.jpg)
Ми вдячні нашим бенефіціарам у минулому, а тепер вже волонтерам Карітасу, які виявили бажання допомогти діткам вразливих категорій.
Волонтери з радістю і надалі будуть приходити в гості до інтернату, ідей для спільного дозвілля вже багато!
Захід проведено в рамках проекту “Створення багатофункціональних соціальних центрів для нарощення потенціалу осіб і громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, у сфері подолання труднощів та самозахисту” за підтримки Карітасу Німеччини та BMZ.
Забезпечення постраждалого населення твердим паливом для обігріву приватних будинків
Почався старт дистрибуції та видачі твердого палива найбільш постраждалому населенню в буферній зоні, особливо в селах на смузі розмежування. Це довгоочікувана подія для багатьох з наших беніфіціарів, тому що з холодами проблема нестачі палива для обігріву приходить до кожного будинку.
![](https://i0.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/650.jpg?fit=640%2C480)
![](https://i0.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/6530.jpg?fit=640%2C480)
Відсутність кам’яного вугілля або його космічна ціна ставить цю проблему на перше місце в бюджеті кожної родини. Карітас протягом вже четвертого року допомагає не меньше 600 приватним домогосподарствам у придбанні твердого палива. Зараз паливні брикети отримують мешканці сіл Новоолексіївка та Лідине Волноваського району.
Проект “Забезпечення базових потреб в різних секторах, включно з грошовою допомогою, особливо вразливих людей, постраждалих від конфлікту в буферній зоні на сході України. 2019-2021” виконується за підтримки Карітасу Німеччини.
Зустріч з Генеральним Консулом Німеччини
4 жовтня в м.Дніпро пройшов урочистий прийом на честь обьеднання двох Німеччин під патронатом Генерального Консула д-р Штефан Кайль.
Представники різних гуманітарних організацій, в тому числі директор Карітасу Маріуполь о.Ростіслав взяли участь та мали можливість особисто привітати представників Федеративної Республіки Німеччини.
Обговорити шляхи співпраці та розвитку, які активно підтримуються німецькою стороною.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/09.jpg)
Новий, вже третій черговий випуск газети Карітасу Маріуполь для жителів буферної зони
4 жовтня пішов в друк четвертий випуск газети, найближчим часом він опиниться у населення, яке проживає на територіях поблизу лінії розмежування. У випуску знайшли місце найактуальніші питання, які хвилюють жителів постраждалих районів, а саме: про екологію, діяльність гуманітарних та суспільних організацій, інтерв’ю з керівником військово-цивільної адміністрації Донецької області.
Проект реалізується за підтримки Генерального Консульства Федеративної Республіки Німеччини.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/gr5.jpg)
Домашня опіка в селах буферної зони
Триває імплементація проекту домашньої опіки в селах буферної зони. 150 людей похилого віку з хронічними захворюваннями та обмеженою мобільністю отримують послуги домашньої опіки від працівників Карітас Маріуполь.
Візит польських партнерів з донорської організації дозволяє своєчасно враховувати їх досвід та переймати нові методики для поліпшення пректної діяльності.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/img-08f97c3028ac09deced8a3eb79da226c-v.jpg)
Дворічний проект фінансується в рамках програми допомоги Ministerstwa Spraw Zagranicznych Республіки Польща під спільною координацією FUNDACJA MOST SOLIDARNOŚCI Республіки Польща з Благодійним Фондом «Карітас Маріуполь».
Головними цілями мультифункціонального проекту є покращення якості життя людей з обмеженими можливостями пересування в селах, постраждалих від військового конфлікту шляхом надання їм послуг домашньої опіки.
Протидія та запобігання булінгу (цькуванню) в закладах освіти
2 жовтня, у світі відзначають Міжнародний день ненасильства. У рішенні Генеральної Асамблеї ООН, за яким було установлено цей день, було зазначено, що міжнародний день повинен бути ще одним приводом для того, щоб «пропагувати гасло ненасильства, в тому числі шляхом освітньої і суспільно-роз’яснювальної роботи»
Саме в цей день психологині проекту були запрошені до загальноосвітньої школи № 15 міста Маріуполь. Тема зустрічі – булінг в освітньому середовищі.
![](https://i1.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/792_o.jpg?fit=640%2C480)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/793_o.jpg)
Образливі прізвиська, глузування, піддражнювання, стусани з боку одного або групи учнів щодо однокласника або однокласниці – є ознаками нездорових стосунків, які можуть привести до цькування – регулярного, повторюваного день у день знущання.
Насильство в школах є, нажаль, досить розповсюдженим в наш час. Дуже важливо, щоб учні, їх батьки та вчителі були проінформовані про це негативне явище: як його виявити, як з ним боротися та, головне, як його уникнути. Велика кількість запитань і активна участь дітлахів у розмові свідчить, що ця тема цікава для школярів.
Дякуємо за запрошення класному керівнику 5-Б класу. Сподіваємось, що поради психологів стануть на користь всім учасникам зустрічі.
Всесвітній день серця в інтернаті № 2 м.Маріуполя
Всесвітній день серця. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.
![](https://i2.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/729_n.jpg?fit=640%2C480)
![](https://i1.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/10/730_n.jpg?fit=640%2C480)
Фахівці Карітасу також долучились до відзначення Всесвітнього дня серця. Для вихованців школи інтернату № 2 Донецької обласної ради було проведено лекцію щодо здорового способу життя, користі фізичних вправ для збереження фізичного та психічного здоров’я.
Після лекції разом з учасниками заходу було проведене спільне функціональне тренування. Працівники благодійного фонду подбали про те, щоб зробити це свято веселим та цікавим.
Проект впроваджується за підтримки Благодійного Фонду «RENOVABIS».