Image

Священики Коломийської та Чернівецької єпархій зустрілись задля впровадження соціального служіння на парафіях

0 Comments

5 лютого 2019 року в Карітасі Коломия відбулася зустріч священників, що готові активізувати соціальне служіння на своїх парафія.

Захід відбувся в межах реалізації проекту «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні».

Нагадаємо, що трирічний проект «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі в житті громад на місцевому рівні» стартував восени 2017 року. Він має на меті активізувати соціальне служіння в українських греко-католицьких парафіях через навчальні програми для парафіян і духовенства, підтримку малих грантових пропозицій та активний медіа-супровід.

Першу зустріч зі священиками очолив Преосвященний Владика Кир Василій Івасюк. На неї також з’їхалися священики Коломийської та Чернівецької єпархій, які згідно попереднього опитування, готові до впровадження такої стратегії на парафіях.
Владика у своєму вступному слові наголосив на необхідності Церкви сьогодні подати руку допомоги потребуючим людям. 
Подальшу зустріч повів директор Благодійного фонду Карітас Коломия о.Сергій Трифяк. Він розповів про два механізми впровадження стратегії на парафіях, а ще поділився досвідом роботи з парафіями за минулий рік.

Крім того присутні переглянули відео Блаженнішого Святослава про «Соціальне служіння в Українській Греко-Католицькій церкві». 


До слова, цього року участь у проекті візьмуть одинадцять парафій, а саме:
– Парафія Різдва Пречистої Діви Марії, смт. Делятин
– Парафія Покрови Пресвятої Діви Марії, с. Сопів
– Парафія Стрітення Господнього, м. Коломия
– Парафія Святого Миколая, с. Стопчатів
– Парафія Пресвятої Трійці, с. Троїця
– Парафія Непорочного Зачаття, с. Пнів
– Парафія Покрови Пресвятої Діви Марії, с. Королівка
– Парафія Святого Миколая, с. Лісна Слобідка
– Парафія Святих апостолів Петра і Павла, м. Вижниця
– Парафія Святого Архистратига Михаїла, c. Гаврилівка
– Парафія Катедрального собору Преображення Христового, м. Коломия

Також, спеціаліст по роботі з молоддю з особливими потребами Оксана Мельник розповіла про проект «Базовий проект для розбудови структур самодопомоги для людей з вадами розвитку і для організації консультацій методом «неповносправні, а також їхні батьки консультують неповносправних» в регіонах Коломиї та Чернівці в Західній Україні» та запросила присутніх до співпраці.

Патронат проекту здійснює Відділ соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. Діяльність відбувається за міжнародної фінансової підтримки, яку надають Renovabis, CRS та CNEWA Canada.

Categories: Новини

Залишити відповідь