![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/319876338_842147307094794_4492767592886128097_n.jpeg)
Акція “Листи Святому Миколаю” відбувається вже 12 років поспіль. Небайдужі здійснюють бажання дітлахів, отримуючи листи, які пише малеча. Щороку кількість листів зростає, та зростає і кількість людей, які хочуть втілити мрії.
Цьогоріч заповітні подарунки отримали більше 1200 дітей, якими опікується Карітас Хмельницький. Це діти з інтернатів, сиротинців, багатодітних родин та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/320057413_1206568706877577_6633172428032990371_n-1024x684.jpeg)
Змінилися нині й бажання дітей. Тепер серед омріяних подарунків – пауербанки, ліхтарики на батарейках чи акумуляторах. Замовляють також набори для творчості, іграшки, одяг і навіть письмові столи. А ще просять багато солодощів.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/320060363_1620843138369939_3728484771975086640_n-1024x684.jpeg)
Всі діти, котрі писали листи Миколаю, отримали подарунки. Так здійснилася мрія хлопчика з сім’ї, де виховують 15 дітей. Юнак мріяв про власний клавішний інструмент, на якому б він міг займатися вдома, і волонтерам вдалося знайти чоловіка, який віддав йому свого синтезатора.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/320077101_882037052978612_3651487720210090012_n-1024x684.jpeg)
«Коли приходить День Святого Миколая, ми завжди маємо надію щось отримати. Незалежно, чи нам 5 років, чи нам 50 років. Завжди ми очікуємо щось, що нас би потішило. Нехай це буде символічно, але ми завжди цього очікуємо, згадуючи дитинство, – говорить директор Карітас Хмельницький, отець Іван Данкевич. – І це насправді диво, що на прохання дитини, вона отримує дарунок від того, кого не знає, кого ніколи не бачила. Ці помічники Святого Миколая є всюди. Я не знаю, хто вони, але їх є дуже багато в різних організаціях, кабінетах. Вони дарують від щирого серця, перечитавши рядки у дитячому листі».
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/320919792_5794833233937931_6322440260701701692_n-1024x684.jpeg)
Стати добрим Миколаєм може будь-хто: отримавши дитячий лист, у якому написано, що хоче дитина, її прізвище та ім’я. Далі – справа за волонтером.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/320212551_6037251476305230_6606392342510673286_n-1024x684.jpeg)
Здійснювати дитячі мрії допомагають благодійники: колективи дитячих садочків і шкіл, батьки та діти, підприємці, компанії, приватні особи.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2022/12/320592505_3424559344430695_1395206638760748293_n-1024x684.jpeg)
19 грудня, дітлахам, які мешкають в Хмельницькому, подарунки урочисто передали в залі обласної філармонії. Близько двохсот маленьких хмельничан отримали бажані пакунки з рук Святого Миколая.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #карітас хмельницький