Від середини квітня 2024 року відвідувачі інклюзивного простору Карітасу Суми отримують послуги фізичної терапевтки Тамари Гончаренко. Завдяки спеціальним заняттям, вони покращують свою мобільність, силу, гнучкість та координацію, що загалом полегшує їхню повсякденну діяльність.
Цю можливість бенефіціари Карітасу отримують в рамках проєкту «Спеціалізована підтримка та допомога дітям, особам з інвалідністю та їхнім сім’ям під час реагування на війну в Україні» за підтримки Secours Catholique – Caritas France.
У кабінеті фізичної терапевтки завжди жвава та насичена атмосфера, адже майже всі бенефіціари інклюзивного простору відвідують реабілітаційні заняття.
Відвідувачі розділені на дві групи. Перша – це дорослі з фізичними чи ментальними порушеннями віком від 30 до 44 років. Здебільшого, вони всі разом відвідують й інші заняття інклюзивного простору. Ходять на екскурсії містом, займаються творчістю, готують їжу, відвідують концерти та вистави.
Дружньою компанією приходять і до фізичної терапевтки. Фахівчиня, враховуючи особливі потреби та можливості бенефіціарів, підбирає для них спеціальні вправи, які не лише підтримують фізичний стан, а й покращують гнучкість та координацію. В деяких випадках допомагають зменшити хронічний біль та дискомфорт, пов’язаний з певними станами.
«Записуються на заняття із задоволенням, – відзначає Тамара Гончаренко. – Їм подобається займатися з гімнастичними палицями, практикують на карематах деякі легкі вправи з йоги». Оскільки здебільшого у них слабі та скуті м’язи рук та ніг, фахівчиня пропонує їм спеціальні вправи, спрямовані на поращення постави та гнучкість суглобів.
«Їм подобається процес, вони виходять із занять у гарному настрої. Для мене – це найвища нагорода», – відзначає Тамара Гончаренко.
Фахівчиня наголосила на ситуаціях успіху, що спостерігають самі бенефіціари. Так, приміром, Роман – дорослий чоловік, який відвідує заняття систематично, поділився з Тамарою Гончаренко, що раніше, коли він піднімався сходами на 9 поверх, часто зупинявся, щоб перепочити. А зараз вже піднімається майже без зупинок. І до інклюзивного простору чоловік почав ходити пішки, а раніше він приїздив громадським транспортом.
Інший відвідувач з творчими здібностями, Сергій, поділився, що музика, яка звучала під час тренувань, надихнула його на написання пісні на цю мелодію. «На наступне заняття Сергій прийшов та співає пісню», – зауважує Тамара Гончаренко.
Дорослий чоловік Андрій, якого мама приводила на заняття, в перший раз не вмів ні ґудзика застібнути, ні шнурки на взутті зав’язати. «А вже після декількох групових занять, дивлячись на інших, він почав самостійно взуватися та одягатися», – відзначає фахівчиня з реабілітації.
Друга група відвідувачів інклюзивного простору – це діти від трьох до 18 років. Фізична терапевтка проводить заняття з ними, поділивши на невеличкі групи в залежності від їхнього фізичного та ментального розвитку.
Здебільшого позитивні результати у дітей приносять саме індивідуальні заняття, відзначає фахівчиня з реабілітації. «Діти різні: одні одразу приступають до занять; іншим треба час, щоб ми познайомилися, у них з’явилася довіра до мене», – зауважує Тамара Гончаренко.
Фізична активність, якою займаються бенефіціари в інклюзивному просторі, сприяє їхньому кращому самопочуттю, підвищенню самооцінки та загальному рівню задоволення життям. «На сьогодні ми бачимо у наших дорослих відвідувачів покращення фізичного стану, настрою, бажання спілкуватися та долучатися до спільної діяльності», – підкреслює Тамара Гончаренко.
Завдяки заняттям з фізіотерапевтом дорослі люди з інвалідністю набувають більшої самостійності, впевненості у собі та мають можливість обходитися власними силами.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/