Image

Карітас у Коломиї організували для підопічних дітей мандрівку в гори

0 Comments

30.06.2014, Франківщина
Коломийський Карітас організував для дітей з малозабезпечених сімей подорож у гори. В Шешорах Косівського району Івано-Франківської області хлопці і дівчата провели 3 дні. Для них це був невеличкий тест на зрілість і самостійність.

У гори їхали 12 юних туристів і троє співробітників Карітасу Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Мешкали у невеликому будиночку – його люб’язно багато років поспіль надає у користування місцева благодійниця Ірина Іванишин.

Керівник дитячих проектів Наталія Григорчук розповідає, що діти під час відпочинку її приємно потішили та навіть здивували: самі готували їжу, мили посуд і прибирали.

«Коли я хотіла допомогти, вони казали: «Ні-ні, Наталіє Ярославівно, Ви сідайте, ми все зробимо самі. Ви тільки кажіть, як то треба робити», – розповідає Наталя. – «Мені здається, що кризові підлітки зовсім з іншого боку побачили свої вміння і можливості, цінність колективу і це дуже позитивно. Фактично це є другою, після самого фізичного  відпочинку і психологічного розвантаження, ціллю такого відпочинку, який організовую впродовж багатьох років наш Карітас».

Для дванадцяти відпочиваючих дітей було організована відпочинкова програма у Шешорах – вони купалися, загорали, ловили рибу, ходили на водоспад Гук та грали в різноманітні ігри.

Андрій Селецький Карітас відвідує четвертий рік. Такі подорожі хлопець обожнює, тому жодну не пропускає:  «Мені дуже сподобалося таборі! Ми багато часу проводили на річці, грали в різноманітні ігри. Це була можливість трішки відпочити від дому, від мами. Так само і мама мала нагоду відпочити від мене та думок про забезпечення нашого майбутньного».

Шанувальником подорожей  називає себе і 16-річний Тарас Ямбір. Каже, що просто обожнює гори: «Ми дуже весело проводили час у теплій дружній атмосфері. Я люблю активний відпочинок, тим паче на природі.  Живе спілкування не може замінити комп’ютер. Також мені особливо сподобались вечірні обговорювання дня і ділення різними поглядами, інформацією».

Перед поїздкою працівники місцевого Карітасу з дітьми обговорили техніку безпеки, тому подорож обійшлася без пригод – легкою і позитивною. Організатори мандрівки розповідають, що хотіли дати дітям волю, аби ті могли відпочити і сповна проявити себе, і це, без сумніву, у них вийшло навідмінно. А коли настав час повертатися додому, юні туристи уже цікавились, куди їхатимуть наступного разу. Планів у керівника дитячих проектів Наталії Григорчук – хоч відбавляй.

Попереду – літні табори, гори, Яремче і проща у Зарваницю. Головне, щоб у дітей було бажання і розуміння того, що у  здоровому тілі  – здоровий дух.

Categories: Новини

Залишити відповідь