Image

Карітас Івано-Франківськ задіює місцеві громади задля збільшення соціалізації молодих людей з особливими потребами

0 Comments

19.05.2014, Івано-Франківська область
Нещодавно в Карітасі Івано-Франківськ УГКЦ відбулось засідання круглого столу «Роль місцевих громад у підвищенні ефективності  надання  соціальних послуг для людей з неповносправністю». В заході прийняли участь керівники та  члени партнерських організацій, з якими  впродовж тривалого часу співпрацює місцевий Карітас, розбудовуючи  мережу закладів соціальної допомоги для дітей та молоді з особливими потребами. Серед них – ГО «Довір’я» з м. Бурштин, ГО «Надія Отинії» з смт. Отинія та БО «Світла надія» з м. Борогодчани.

Програми реабілітаційних програм, що реалізуються для більш як 100 дітей з фізичними і розумовими обмеженнями, скеровані на те, щоб не дати  дітям, молоді та їхнім батькам відчувати себе відкинутими та непотрібними. Статистика свідчить, що в нашій країні сьогодні приблизно 10% від загальної кількості населення України – неповносправні особи. Вони і їх рідні щодня стикаються з утиском їх базових прав на медицину, освіту, захист, працевлаштування, соціальні комунікації, самореалізацію тощо.

«Запорукою  інтеграції та  соціальної адаптації молодих інвалідів у місцевій громаді  є об’єднання зусиль  громади, батьків і  благодійних організацій. Перш за все великої уваги та підтримки потребують  батьки, які виховують дітей з особливими потребами – їм потрібно допомогти повірити, що незважаючи на  свою особливість їх діти можуть самостійно  користуватись громадським транспортом, готувати нескладні справи, прати та прасувати одяг, робити закупи в магазині, допомагати батькам  у веденні домашнього господарства, реалізовувати свої творчі здібності тощо. І тільки  спільно ми зможемо досягнути  результату!», – зазначає Наталя Козакевич, виконавчий директор івано-франківського Карітасу.

Впродовж останніх 5 років місцевий Карітас підтримує ініціативи батьків дітей з особливими потребами, які не хочуть, щоб їхні сини та доньки були закриті у чотирьох стінах, були заручниками проблем і переживань. В Карітасі роблять усе можливе, щоб діти і молодь з особливими потребами відчули себе бодай трохи щасливішими, потрібними суспільству, самореалізованими. Тут їм допомагають знайти свою нішу, у якій вони можуть проявитись, розкрити свої здібності і таланти, почувати себе повноцінними членами суспільства.

Розповідає соціальний працівник Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ: «Діти і молодь, що мають особливі потреби, із великим задоволенням працюють у творчих майстернях, організованих на базі Карітасу, навчально-реабілітаційного центру “Довір’я”, ГО “Надія Отинії”. Вони люблять малювати, ліпити, вишивати, абсолютно відкриті до сприйняття нового: залюбки опановують техніки роботи з квілінгом, орігамі, декупаж.

Їхні руки виготовляють чудові вироби – вітальні листівки, сувеніри з бісеру, декоровані рамки та багато інших речей. Якість роботи наших підопічних дітей настільки висока, що пересічна людина і не здогадається, що вони зроблені руками неповноправної дитини. Тому ми з радістю у своїй роботі використовуємо задля реабілітації та соціалізації неповносправних дітей арт-заняття.

Адже терапія творчістю не тільки допомагає дитині-інваліду побачити світ, але також є частиною психологічної та соціальної реабілітації. Обираючи різні види діяльності, ми намагаємось знайти підхід до кожного, допомогти розкритися у тому напрямку, до якого у дитини є нахил. Спільно ми робимо маленькі кроки, результат яких іноді настільки відчутний, що жодна інша медична терапія чи заняття з психологом не дають такого результату. Завдяки спілкуванню і роботі в колективі неповносправні діти дуже змінюються: вони впевненіше почувають себе в транспорті, магазині, з незнайомцями, в публічних місцях. Заняття творчістю сприяють розвитку мовлення, вчать контролювати своє тіло, у дітей розвивається увага та уява».

Categories: Новини

Залишити відповідь