Image

Шпиталь Шептицького розширив масштаб опіки невиліковно хворими людьми на дому

0 Comments

04.11.13, Львів
Минає місяць, відколи Шпиталь Митрополита Андрея  Шептицького у Львові розпочав реалізацію проекту надання медико-соціального та психологічного супроводу невиліковно хворим людям на дому. Проект став можливим завдяки фінансуванню Міжнародного фонду «Відродження». Розрахована така діяльність на 4 місяці, з можливістю продовження. Також схожі проекти діють в Карітасі Івано-Франківськ і Карітасі Волинь.

Така діяльність спрямована на створення інноваційної моделі хоспісної допомоги –  розширення хоспісної та паліативної допомоги на дому  хворим у термінальній стадії захворювання шляхом надання медико-соціальної допомоги хворим, їх догляду, психологічної підтримки членам родин.

Послугами буде охоплено близько 25 пацієнтів у термінальній стадії, 80 сімей та родин отримають кваліфікацію для догляду за паліативними хворими. Цільова група:  онкологічні хворі, люди з важкою нирковою і серцевою недостатністю, з неврологічними захворюваннями та іншими захворюваннями, що суттєво обмежують прогноз життя.  Персонал, що забезпечує надання медико-соціального та психологічного супроводу невиліковно хворим людям на дому включає 2 медичні сестри (50% зайнятості), соціального працівника, лікаря-консультанта, бухгалтера і координатора проекту.

Послуги для потребуючих підопічних, що передбачані проектом:
– Щоденний догляд за пацієнтами (гігієна тіла, догляд за шкірою, мобілізація, годування, профілактика ускладнень);
– Розмова з пацієнтом, бесіди, читання літератури;
– Залагодження питань соціального  характеру (запрошення членів родини, знайомих, виконання особистих побажань пацієнта, налагодження стосунків з  членами родини та пацієнтом);
– Запрошення юриста або нотаріуса для вирішення майнових питань, заповітів тощо;

Охорона здоров’я

– Супровід до церкви, запрошення духівників (незалежно, якої конфесії), сповіді, причастя, миро та єлепомазання тощо;- Розмови з родичами, підготовка їх до моменту втрати та психологічна підтримка після смерті близької людини.

Розповідає Галина Курницька, керівник проекту: «Що важливо  –  проект робить особливий ухил на психо-соціальну підтримку, а також роботу з рідними хворих, забезпечення їхніх духовних потреб. Оскільки центр паліативного лікування Шпиталю є єдиною недержавною установою такого типу в регіоні, його діяльність значною мірою відрізняється від державних закладів саме завдяки роботі з родинами хворих, вирішенню їх соціальних, психологічних проблем.

Брак паліативних ліжок на Львівщині та на загал в Україні приводить до того, що одинокі невиліковно хворі або немічні люди, які потребують постійної опіки та догляду, опиняються у останні дні життя покинуті напризволяще, помирають в ізоляції та самотності. А в цей останній період життя вони, як ніколи, потребують не лише медико-соціальної допомоги, а також спілкування, психологічного супроводу для самих хворих і членів їх родин».

Основною ціллю діяльності Шпиталю Шептицького є забезпечення потребуючих Львова і регіону, незалежно від їхньої національності та конфесійної приналежності, медичною і соціальною допомогою через надання соціальних послуг, консультативно-діагностичну допомогу та безоплатне медичне лікування.

Також Шпиталь ім. Митрополита Андрея Шептицького має незрівняний досвід реалізації масштабних медико-соціальних  проектів:
А) програма “Домашня опіка”, яка діє з 1998 р. –  дотепер і охопила тисячі потребуючих сторонньої допомоги людей і насамперед одиноких людей похилого віку
Б) для малозабезпечених та безпритульних “Кухня для потребуючих” (2003-2011, на нерегулярній основі)
В) проект  «Від серця до серця», що включав медико-психологічний супровід для людей, що живуть із ВІЛСНІДом, догляд і підтримку дітей, які народжені ВІЛ-позитивними батьками, немедичний і медсетринський догляд за людьми, які живуть із ВІЛСНІДом, медико-соціальний і психологічний супровід антиретровірусної терапії (АРТ) для дорослих і дітей тощо (березень 2007 – липень 2012)
Г) центр паліативної допомоги та психо-соціальної підтримки на базі Шпиталю Шептицького (серпень 2006-липень 2007)

На сьогодні  – зазначають працівники проекту – у Львові не існує жодної програми для невиліковних хворих на дому. Тому новий проект і його подальший розвиток стануть корисними місцевій громаді і конкретним сім’ям потребуючих людей.

Categories: Новини

Залишити відповідь