Image

У Хмельницьку благодійники організували Святвечір для потребуючих дітей

0 Comments

11.01.12
5 січня в Хмельницькому обласному благодійному фонді Карітас в рамках постійно діючого багаторічного проекту «Мобільна робота з молоддю в Україні», відбулась Свята Вечеря для дітей і молоді, що перебувають у кризових умовах життя.

Декілька десятків дітей і молоді з багатодітних, неповних, малозабезпечених сімей долучились до величної традиції святкування Різдва. 13-річний Андрій розповідає: «Було тут надзвичайно цікаво. І розповідь про Різдво, і різні конкурси, загадки, і рухливі ігри, святкові вітання, віншування працівниками Карітасу і самими дітьми, колядки – все це надовго запам’ятається нам!».

Проект «Мобільна робота з молоддю в Україні» спрямований на дітей із кризових сімей і вуличну молодь, з якими Карітас України працює понад 10 років . Сьогодні Карітас в Україні опікується більш ніж 500 бездоглядних і безпритульних дітей і молоддю в Донецьку, Києві, Тернополі, Львові, Хмельницькому. В роботі, – окрім забезпечення базових потреб малозабезпечених дітей, – важливим є створення умов для духовного, креативного та психо-соціального розвитку дітей та молоді. Молоді люди також отримують інформаційну допомогу, психологічну і юридичну консультацію.

«Раніше, в 1999-ому чи 2001-ому неймовірно важливо було в Україні створити комплексну систему центрів по опіці і задоволенню базових потреб «дітей вулиці». Актуальність цього питання було дуже яскравою і держава не мала на це ресурсів. І Карітасу вдалось створити мережу соціальних центрів для дітей і молоді, також мобільні станції.

Нині ми йдемо далі: наші центри надають потребуючим дітям і молоді не лише одяг, їжу, можливість переночувати чи прийняти душ, – ми інтегруємо їх у суспільство, допомагаємо із документами, освітою, заробітком, , надаємо кваліфіковану психологічну допомогу, сприяємо в самореалізації, розширюємо їх світогляд. Вони стають повносправними членами соціуму, які завтра зможуть стати корисними для оточуючих і держави на загал» , – зазначає Зоряна Лукавенька, координатор проектів для дітей і молоді Карітасу України.

Наприкінці Святої вечері у Хмельницькому для кризових дітей, звісно ж, були подарунки. Працівники Карітасу щиро спрезентували дітям і підліткам не лише святковий натрій і радісне тепло, а й різдвяні іграшки і сувеніри. Директор місцевої організації Карітасу о.-м. Іван Данкевич та колектив фонду щиро вдячні всім, хто долучився до організації свята для потребуючиих дітей.

«Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю», – кажуть у хмельницькому фонді з надією на подальше збільшення тенденції до благодійництва і опіки людьми, що перебувають у кризових умовах життя.

Categories: Новини

Залишити відповідь