Image

Львівський Центр для людей з особливими потребами відсвяткував своє 10-річчя!

0 Comments

28.09.2011
15 вересня у Львівському Палаці ім. Гната Хоткевича відбулась урочистість святкування 10 річниці від дня заснування Центру дозвілля і соціальної реабілітації для людей з інтелектуальною недостатністю при львівському Карітасі.

Насичена програма свята щиро заполонила увагу гостей. Спочатку керівник Центру Наталія Загайко та соціальний працівник Марія Чучман виступили із привітаннями. З відкритими серцями та словами подяки звертались до спонсорів, благодійників, волонтерів та усіх тих, хто своєї працею і натхненням долучились до роботи Центру. На урочистість були запрошені представники з Львівської міської ради, з Шевченківського районного відділення соціального захисту, туристичної фірми «Калина», яка вже декілька років поспіль надає послуги перевезень для молоді із особливими потребами.

Особлива подяка також винесена представникам із стоматологічної клініки Заблоцького, хто вже декілька років поспіль допомагає організовувати літні табори для неповносправної молоді та батьків на березі Чорного моря. Також для даного святкування клініка виділила кошти на оплату оператора і монтування фільму про життя і діяльність осередку неповносправної молоді.

До привітань з нагоди 10-річчя львівського осередку Карітасу приєднались гості із обласної дитячої бібліотеки, яку молодь відвідує кожного тижня, молоді люди з особливими потребами із центрів «Джерело», «Сузір’я – Оріон», «Лярш – Ковчег», «Еммаус». Генеральний секретар Карітасу України Анатолій Козак, координатор проекту по роботі із людьми, що мають особливі потреби Людмила Сухарєва, працівники і молодь центрів Карітасу з Івано-Франківська, Стрия та Дрогобича також виступили із привітаннями та подарунками.

«Часом здається, що 10 років – це зовсім небагато. За цей час в Центрі дозвілля та соціальної реабілітації майже втричі збільшилась кількість учасників, працівники здобули досвід роботи із людьми з інтелектуальною недостатністю, налагоджено співпрацю з іншими громадськими організаціями, які надають послуги людям з особливими потребами, залучено студентів та волонтерів до роботи, налагоджено співпрацю із місцевими органами самоврядування.

Таки чимало праці і зусиль вкладено в те, щоб молоді люди, які були відкинуті в нашому пост-радянському суспільстві та залишені ізольованими від повсякденного життя, змогли знайти місце праці та відпочинку, мати можливість спільно творити, розкривати свої таланти, спілкуватися, молитися, ходити разом на прогулянки, мати друзів та здобувати нові навички в повсякденному житті », ? розповідає Людмила Сухарєва, керівник проекту по роботі із людьми з особливими потребами Карітасу України.

Після завершення урочистої частини святкування продовжив концерт. Оленка Мартинець та Олексюк Анастасія ? підопічні Центру ? декламували свої твори. Ансамбль народного танцю «Полуничка» під керівництво Наталі Дропинди веселили гостей своїм виступом. І на завершення відомий львівський співак Назар Савко та молодіжний ансамбль «Джерело» привітали молодь Карітасу і усіх присутніх гостей із урочистістю, виконавши декілька музичних номерів.

І після святкування у Палаці Г. Хоткевича усі присутні на святі були запрошені на солодкий стіл, приготований батьками підопічних Центру Карітасу Львів УГКЦ. Також і Львівська шоколадна майстерня та ресторан «Криївка» приготували для гостей солодкі шоколадні.

ДОВІДКА:
Карітас Львів УГКЦ

Центр розпочав свою діяльність у 2001 році завдяки підтримці Карітасу Німеччини та Карітасу Франції на зразок майстерень «Віри і Світла», а в подальшому став основою для створення інших таких осередків в Центрах Карітасу в Дрогобичі, Івано-Франківському і Стрию.

В Центрі гармонійно поєднані праця і дозвілля. Впродовж багатьох років молодь виготовляє свічки для всеукраїнської благодійної акції «Різдвяна свічка», організовує ярмарки виробів на день міста та під час соціального тижня. Окрім роботи та щоденних занять в Центрі, молодь із задоволенням відвідує бібліотеку, інтернет-клуб, займається плаванням, влітку відпочиває на морі чи в Карпатах, а взимку ходить на каток. Для батьків проводяться регулярні зустрічі та навчання.

Categories: Новини

Залишити відповідь