Image

Зміцнюємо позицію «Карітасу України» як надійного партнера у сфері охорони здоров’я

24 вересня 2024 року команда напрямку Охорони Здоров’я Карітасу України взяли участь у зустрічі Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ з власниками та надавачами первинної медичної допомоги Львівської та Тернопільської областей.

Захід, який відбувся у Львові, мав на меті обговорення важливості співпраці власників і керівників закладів охорони здоров’я у впровадженні програми медичних гарантій та реалізації профілактичних оглядів і скринінгів.

Основні промовиці – Тетяна Кудик, директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ, та Наталія Літвінська, директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА, – наголосили на значущості постійної комунікації між лідерами первинної ланки та управліннями охорони здоров’я.

Від Карітасу України на зустрічі побувала команда напрямку Охорони Здоров’я: Христина Семеген-Бодак, Інна Грицьків та Юрій Наконечний. Разом з колегами дискутували про інтеграцію цифрових рішень у медичні процеси, що є частиною ширшої стратегії діджиталізації, яку провадить Карітас України.

«Співпраця з Національною службою здоров’я України дозволяє мережі медичних центрів Карітасу України забезпечувати сталість надання якісної медичної допомоги, орієнтованої на найуразразливіші категорії населення. Це включає як первинну медичну допомогу, паліативний супровід, так і психологічну підтримку. Відтак наші пацієнти матимуть комплексний фаховий нагляд за станом здоров’я. Крім того, співдія з НСЗУ дає Карітасу можливість готуватися до розвитку реабілітаційної допомоги, що стане важливим кроком для подальшого розширення нашого впливу в системі охорони здоров’я України», – зазначає Христина Семеген-Бодак, керівниця програм Охорони Здоров’я в Карітасі України.

Керівник проєкту медичних центрів у Карітасі України Юрій Наконечний удетальнює користь діалогу з представниками НСЗУ для розвитку мережі медичних центрів організації:

«Завдяки цьому заходу ми отримали чітке розуміння нових можливостей для інтеграції наших послуг у систему первинної медичної допомоги, що дозволить ще ефективніше реагувати на потреби пацієнтів та забезпечувати їм якісну і доступну медичну допомогу. Ми бачимо чіткі перспективи на 2025 рік, що допоможе краще планувати наш фінансовий напрямок та оптимізувати ресурсне забезпечення. Це значно підвищить вагу медичних центрів мережі Карітасу України серед надавачів медичних послуг як на обласному, так і на національному рівні, а також зміцнить нашу позицію як надійного партнера у сфері охорони здоров’я».

Зібранню були презентовані надбання та виклики в реалізації програми медичних гарантій, зокрема, підвищення капітаційної ставки (розміру оплати за медичне обслуговування одного пацієнта незалежно від кількості його фактичних звернень за медичною допомогою впродовж визначеного періоду), що є вкрай важливим для покращення якості надання медичних послуг.

Структуру надавачів первинної медичної допомоги у програмах медичних гарантій в Україні було представлено на слайдах. Фахівці обговорили нові медичні пакети та послуги, які впроваджуються у 2024 році. Серед них – методи трансплантації органів, покращені послуги для дітей, а також лікування безпліддя через новітні репродуктивні технології, приміром, запліднення in vitro. Все це свідчить про зусилля Уряду відповідати на потреби громадян у наданні спеціалізованих медичних послуг, що включають передові методи лікування.

Учасники заходу обговорили також ініціативи освітніх програм, а саме: програму дій з подолання прогалин у сфері психічного здоров’я MhGAP для медичних працівників, програми, спрямовані на покращення навичок в галузі паліативної допомоги.

Особливу увагу було приділено важливості розвитку паліативної допомоги на первинному рівні охорони здоров’я, зокрема, через мобільні паліативні команди, які можуть надавати необхідну підтримку пацієнтам в домашніх умовах.

Інна Грицьків, керівниця паліативної та госпісної допомоги в Карітасі України, зауважує, що обговорення нагальних питань із представниками НСЗУ стало внеском у власні ресурси і вмотивувало на зміни в проєкті задля його успішної реалізації:

«Обговорення спільно набутого досвіду з іншими учасниками заходу поглибило розуміння поточних викликів і потреб у сфері паліативної допомоги. Це, своєю чергою, допоможе нам у формуванні більш цілеспрямованих ініціатив, що відповідають конкретним вимогам пацієнтів. Не менш важливим є те, що зустріч надала унікальну можливість встановити зв’язки як з державними, так і з приватними фахівцями у галузі охорони здоров’я, що сприятиме майбутній співпраці у реалізації проекту паліативної допомоги».


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини