Image

З силою духу та незламністю: як українські жінки відповідають на виклики війни

Жінки становлять 57% бенефіціарів Карітасу України. Саме жінки з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах через війну, оселяються в притулках, отримують продуктові та гігієнічні набори, звертаються за юридичними та психологічними консультаціями. Водночас 70% жінок залучені до волонтерського руху Карітасу. Ось як жінки переживають випробування війною і залишаються активними учасницями соціальних та благодійних рухів.

“Я б сказала, що жінки тримають все разом. Вони піклуються про дітей, старих чи хворих батьків, вони ходять на роботу і заробляють гроші, вони долучаються до волонтерства. Жінки гнучкі, вони імпровізують, вони універсальні – це дуже допомагає в нинішній ситуації. У нас в Карітасі працює більшість жінок – на національному рівні 68% персоналу складають жінки. Але я б не хотіла так сильно розмежовувати чоловіків і жінок у наш час. У цій ситуації є роль і потреба для кожного”, – каже Тетяна Ставнича, Президентка Карітасу України.

За даними опитування ООН Жінки в Україні, проведеного в березні-квітні 2022 року, кожна шоста людина (або 17,5% від загальної кількості населення) в Україні стала внутрішньо переміщеною особою, і близько 60% ВПО – жінки. 87% українських біженців – жінки, більшість з яких є висококваліфікованими фахівчинями, підприємицями або кваліфікованими робітницями, які планують повернутися додому після закінчення війни.

Виклики материнства та обов’язок захищати дітей і людей похилого віку не заважають жінкам активно долучатися до процесу відновлення, підтримувати людей, які цього потребують, висвітлювати ситуацію в Україні в міжнародних ЗМІ, надавати притулок внутрішньо переміщеним особам, переносити бізнес з небезпечних районів та відкривати нові підприємства.

Наприклад, 48% нових малих підприємств були відкриті жінками під час повномасштабної війни. Понад 40% підприємців, які подали заявки на отримання грантів та мікрогрантів, – жінки. 10% від загальної кількості підприємців-ветеранів – жінки. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру України. Так, влітку 2022 року Карітас Ужгород відкрив благодійну пекарню, 6 працівників якої є внутрішньо переміщеними особами з Донецької області.

Саме жінки працюють психологами в проєктах Карітасу України. Жінка вміє слухати і чути, співчувати і розділяти чуже горе.

Святі жінки-мироносиці – це жінки, про яких написано в Біблії в Новому Завіті. Коли Господь проповідував, навколо нього завжди було багато людей. Хтось підходив, слухав і відходив. Але серед цього натовпу була група жінок, які відрізнялися від інших. Вони супроводжували Господа не тільки для того, щоб слухати Його Слово, але й для того, щоб служити Йому з любов’ю. Саме ці жінки рано-вранці поспішали до гробу Господнього з миром і пахощами, щоб намастити Його тіло. Саме тому їх називають мироносицями.

На третій день після Своїх страждань і смерті Господь Ісус Христос ожив силою Свого Божества, тобто воскрес із мертвих. Того ж дня, дуже рано, на світанку, Марія Магдалина, Марія від Якова, Іоанна, Саломія та інші жінки, взявши запашне миро, яке вони приготували, пішли до гробу Господнього, щоб намастити Його тіло, бо не встигли це зробити під час похорону.

Християни святкують День жінок-мироносиць тому, що “вони несли до гробу Спасителя не тільки пахуче миро. Вони несли свою велику віру, непохитну вірність, співчуття, милосердя і любов. Ні вірність, ні любов не зникли зі світу. Вони, як і турбота, безкорисливість, милосердя, доброта, завжди асоціюються з образом жінки”.

“Я можу сказати, що жінки, безумовно, були на передовій лінії реагування на кризу, – каже Тетяна Ставнича. “У певному сенсі, я думаю, що це геніальність, яку ми часто знаходимо в жінках, котрі можуть побачити потреби, а потім відповісти на них від щирого серця найкращим чином”, – каже Тетяна Ставнича.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь