Представник Карітасу України юрист О. Балян взяла участь у міжнародній конференції «Після війни: переосмислення майбутнього громадянського суспільства», яка відбулася 28-29 квітня у м. Варшава та організована Ініціативним центром сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (ІСАР Єднання, Україна) та Фундацією розвитку системи освіти (FRSE, Польща).
Метою конференції було визначити пріоритети повоєнного розвитку України та напрацювати першочергові кроки для відбудови України та розвитку громадянського суспільства в нових реаліях. Конференція зібрала представників громадянського суспільства України, країн Європи та США, представників міжнародних організацій та урядових інституцій, серед яких посольство США в Україні, посольство Канади в Україні, представництво ЄС в Україні, USAID, Mott Foundation та багато інших. Формат панельних дискусій дав можливість обговорити значну кількість питань та почути думки представників різних організацій та інституцій.
Значна увагу була приділена обговоренню того, чому «Ніколи знову» повторилося у ХХІ столітті та які причини передували і сприяли тому, що тоталітарна країна-агресор РФ напала на демократичну Україну та вчиняє на її території військові злочини. Аналіз того, як відреагувало громадянське суспільство на виклики війни, теж був частково здійснений в ході конференції та дуже високо світовою спільнотою були оцінені дії українських ОГС, які негайно відреагували на потреби українського суспільства та сприяли зменшенню гуманітарної кризи. Міжнародні неурядові організації, донори та урядові інституції у своїх доповідях акцентували на тому, яку допомогу вони вже надали Україні та як надалі готові підтримувати нашу державу загалом та ОГС, зокрема, і в яких напрямках партнерства вони найбільше зацікавлені.
Так як повномасштабний напад рф на Україну призвів до великої кількості українських біженців на території Європейських країн та значного числа внутрішньо переміщених осіб в межах України, то багато уваги приділялося обговоренню прав цієї категорії осіб, їхнього захисту та безпеки, особливо стосовно таких вразливих категорій громадян як діти без супроводу, жінки, особи з інвалідністю та особи похилого віку.
Учасники конференції дискутували чи можливе правосуддя після війни з огляду на масштаби та обсяги злочинів, скоєних в Україні та як могла б виглядати архітектура правосуддя у майбутньому, щоб воно було ефективним не лише для жертв цієї війни, а й як запобіжний механізм майбутніх збройних конфліктів.
Стратегія відновлення України була ключовим питання для обговорення, в ході якого дискутували про основні принципи та пріоритети відновлення, підтримку міжнародним співтовариством процесу відновлення України, обговорювали умови «Плану Маршалла для України», а також про прозорість та підзвітність процесів та ресурсів відновлення.
Заключним етапом конференції стала загальна сесія для вироблення дорожньої карти для спільних адвокаційних планів українських ОГС з відновлення України.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/