Image

В Івано-Франківську відкрилась соціальна пральня

Безкоштовну пральню для пільгових категорій та внутрішньо переміщених осіб відкрили у Центрі прийому ВПО в Івано-Франківську. Приміщення колишнього Департаменту освіти спільними зусиллями міста, Карітасу та греко-католицької церкви вдалося обладнати під ці потреби. Центр працює вже місяць, а пральня – тиждень.

Ідея із відкриттям пральні – не випадкова. Заступниця директора Карітасу Івано-Франківськ Наталя Козакевич розповідає, що про таку необхідність сказали самі вимушено переміщені люди.

«Люди, що зверталися до Карітас за різною допомогою, часто винаймають житло, що не облаштоване пральними машинками, або ж проживають у громадських місцях. І в них попрати одяг – це ціла проблема. Тому ми звернулися до міського голови з ідеєю про такий комплексний центр прийому ВПО. Тут ряд послуг: пральня, видача допомоги, психологічна допомога, юридичні послуги, дозвілля для дітей та інше. Міський голова відгукнувся і ми почали облаштовувати тут, у цьому приміщенні цей центр», – пригадує як все починалося п. Наталя та додає, що пральня працює вже тиждень і десяток людей скористалися її послугами.

Скористатися пральнею можна з понеділка по п’ятницю з 10 до 17 години.

«З 10 до 12 год ми приймаємо білизну, а з 14 до 17 можна прийти і забрати попраний одяг. Людина може приносити 5 кілограм речей раз у два тижні. Це тому, що завантаження 1 пральної машини – 5 кілограм. І ми перемо речі кожної людини в окремій машинці», – зауважує пані Мирослава.

Послуга абсолютно безкоштовна для пільгових категорій та ВПО:

особам з інвалідністю першої чи другої групи;
самотнім особам похилого віку 60+;
багатодітним родинам (з трьома і більше неповнолітніми дітьми);
одиноким батькам/опікунам (з неповнолітніми дітьми);
вагітним жінкам;
матерям з дітьми до 2-х років;
важкохворим особам з обмеженим прогнозом життя.

Для цього треба лише пред’явити документ, що засвідчує пільгову категорію.

Найбільше, за словами п. Мирослави, послуга корисна мамам з малими дітками, які проживають у найманих квартирах, де немає пральних машин. Саме від них найбільше схвальних відгуків. Одяг приймають різний: постільну білизну, рушники, дитячий та дорослий одяг.

Крім пральні, у цьому приміщенні вже ремонтується притулок для внутрішньо переміщених людей.

«Ми надіємось, що це тимчасово, що люди повернуться до себе додому і все буде гаразд. Але нині ми повинні допомагати і створювати умови. Це приміщення стояло, ми плануємо тут в майбутньому дитячий садок. Але на даний момент, я думаю, що це добре застосування», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Очільник громади додає на сьогодні в Івано-Франківській громаді офіційно зареєстровано близько 34 тисяч ВПО. Однак цей процес мінливий, адже хтось прибуває, а хтось виїжджає.

«Дякую Владиці Володимиру Війтишину і отцю Володимиру Чорнію. Добре, що ми це змогли зробити. Також нагадаю на Бандери робиться прихисток для ВПО, щоб перемістити людей зі шкіл. Добре, що ця справа сьогодні була освячена і спільними зусиллями з нашою церквою вона втілена в життя», – зазначає Руслан Марцінків.

Владика Володимир Війтишин подякувати міському голові за спільну з церквою, Карітасом та містом добру справу для людей:

«Ця співпраця для людей, яким найбільше зараз потрібна підтримка, навіть в таких побутових речах. Ми можемо працювати поодинці, але коли беремося до спільної справи, то виходить справді вартісна і велика справа. Тут буде пральня, психолог, дім для дітей і ще багато має бути зроблено для того аби задовільнити найнеобхідніші потреби. Карітас працює на волонтерстві, тому потрібно єднатися всім українцям у таких добрих справах. І хай ця спільна праця дає задатки на майбутнє, вчить людяності і взаємодопомоги».


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь