Понад дві тисячі переселенців скористалися електронною формою, щоб отримати гуманітарну допомогу у благодійному фонді “Карітас”. Про це розповіла представниця цього фонду Ірина Дригуш. За її словами, електронну форму можна знайти в телеграм-каналі “Карітас Тернопіль”. Її створили, щоб люди не стояли в живих чергах.
Жителька Бахмута Донецької області Оксана розповідає, прийшла за продуктами в Карітас вдруге. “Я приїхала в останній день, коли ще люди стояли за допомогою у живій черзі. Я прийшла о 7 годині, у черзі було близько 100 людей. Простояти довелося до третьої години дня. А сьогодні уже дуже добре, я знаю свій час, з 11 до 13 години. Це півтори-дві години, дуже зручно”, – каже Оксана.
Людей, які прийшли за допомогою, реєструє працівниця “Карітасу” Інна Марушинська. Розповідає, щодня видають приблизно 150 наборів гуманітарки. “В нас видача гуманітарної допомоги відбувається тричі на тиждень: понеділок, середа, п’ятниця. Ми трошки видозмінили, для полегшення зробили гугл-форму для того, щоб люди довго не стояли в черзі, не мучилися, а знали свою певну годину, свій день і могли без проблем прийти і отримати допомогу. У день ми до 150 чоловік обслуговуємо”, – каже Інна.
Гуманітарну допомогу отримала переселенка з Харкова Наталія Горєлова. Розповідає, прийшла сюди вперше. Своєї черги чекала 40 хвилин. “Мені сказали люди в Тернополі, що є така допомога. Дивіться по телеграму можна зайняти чергу. Ми зайняли. Дуже зручно і ми чекали, коли в списку з’явимося”, – каже жінка.
Видає допомогу волонтерка Олена Крашеніннікова. Каже, враховують індивідуальні потреби людей. “Якщо дитинка маленька, то ми даємо по запиту памперси, суміш, кашу, вологі серветки, що потрібно. Також є для домашніх тваринок – котів, собак. А продукти в нас два види: є звичайні для стандартних, які не мають пільгових категорій, трохи меншенькі. А є трохи більші, це для людей за 60 років, малозабезпечених, багатодітних, інвалідів”, – розповідає волонтерка.
Електронну форму реєстрації запровадили три тижні тому, – розповідає представниця “Карітасу” Ірина Дригуш. “Електронної реєстрації раніше не було. Це були просто живі черги. Відповідно люди приїжджали 6-7 ранку, займали чергу і очікували на свою допомогу протягом усього дня. Були з маленькими дітками, були старенькі люди і треба було щось робити. Ми створили телеграм-канал. У цьому телеграм-каналі ми періодично вивішуємо списки тих людей, які можуть отримати допомогу на ту дату. І таким чином люди знають, що їм треба прийти на конкретну годину, конкретний день і не потрібно очікувати з самого ранку. Це дуже зручно”, – каже Ірина Дригуш.
Онлайн реєстрацію для переселенців запустили лише в двох містах України: Дніпрі та Тернополі. Отримати гуманітарну допомогу від фонду можуть всі, хто вимушено переїхав на Тернопільщину через війну, розповіла Ірина Дригуш.
Джерело
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/