Image

У Полтаві понад 200 дітей-переселенців долучились до проєкту “Простір дружній до дитини”

Більше двох сотень дітей, які вимушено переїхали через війну, у Полтаві долучилися до безплатних занять. Проєкт “Простір дружній до дитини” організував благодійний фонд “Карітас Полтава”. На уроках малюють, роблять аплікації та вчаться правильно вимовляти слова, каже керівниця проєкту Валерія Петько.

У 4-річного Костика Сировицького та ще шістьох дітей заняття з ігротерапії. Наступний урок – малювання. У перервах між навчанням влаштовують руханки.

“Мені більше сподобався танець “Круг” і “Черепаха”. Там треба було присідати і робити руками, як летіти”, — каже жителька Харкова Аліса Цирельчук.

Безплатні заняття для дітей, які вимушено переїхали через війну, у Полтаві влаштовують від кінця травня. За цей час долучилося більше двох сотень хлопців та дівчат. Уроки у рамках проєкту “Простір дружній до дитини” організував благодійний фонд “Карітас Полтава”.

“У нас діти ВПО З Чернігівської області, Харківської, Донецької, Луганської. Навіть є дитина, яка приїхала з Бєлгородської області Російської Федерації. Вікова категорія дітей у нас від 3 до 17 років”, — говорить керівниця проєкту “Простір дружній до дитини” Валерія Петько.

Заняття влаштовують двічі на тиждень.

“Це заняття з акторської майстерності. Це образотворче мистецтво, це ігротерапія, музична терапія, прикладне мистецтво та основи логопедії у групових заняттях”, — додає Валерія Петько.

“Зібрали для дітей листочки клена, можливо, якоїсь смородини. І для того, щоб зобразити якусь композицію на їхньому аркуші, ми намащуємо фарбою аквареллю листочок, і на аркуш наш прикладаємо. Знімаємо, і в нас виходить цікава техніка, дітям дуже подобається. Діти старшого віку згадують про пережиті події (повномасштабної війни – ред.), а маленькі не згадують”, — розповідає викладачка образотворчого мистецтва Карітасу Полтава Інна Давиденко.

Донька Марини Харченко з Харкова заняття відвідує близько двох місяців.

“Дитина біжить із задоволенням. Уже тут і друзі, і подружки. Це допомагає відчувати, що життя не змінилося, тому що ми займалися вдома, і тут теж займаємось, і їй є куди виплеснути енергію”, — каже жителька Харкова Марина Харченко.

За словами керівниці проєкту Валерії Петько, заняття для дітей переселенців у Полтаві організовуватимуть до кінця літа.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь