Image

Психологи гуманітарних проектів закріпили знання з «Першої психологічної допомоги»

0 Comments

Військові дії в нашій країні привели до багатьох наслідків, які порушили нормальне життя людей. Досвід останніх років в часі війни, вимушене переселення, втрата домівок і рідних, кризові ситуації та їхні наслідки часто пов’язані з психологічними травмами.

Майже у всіх видах діяльності працівники Карітасу України стикаються із стресовими ситуаціями під час реагування на потреби ВПО, місцевого населення та людей, які перебувають в інших містах транзитом.

Психологи гуманітарних проєктів краще та ефективніше можуть надавати допомогу постраждалим, коли мають відповідну підготовку та володіють знаннями для надання психологічного супроводу та підтримки.

Саме для цього в серпні року було проведено дводенний онлайн тренінг на тему «Перша психологічна допомога (ППД)» для 25 психологів гуманітарних проектів. Вони також отримали протоколи роботи та роздаткові матеріали.

Перша психологічна допомога – це сукупність заходів загальнолюдської підтримки та практичної допомоги ближнім, які зазнають страждань і нужди.

За визначенням проекту «Сфера» (2011) та у відповідності з Керівними принципами МПК (2007) ППД передбачає такі аспекти:

• формування відчуття безпеки, зв’язку з іншими людьми, спокою та надії;

• надання доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки;

• зміцнення віри в можливість допомогти собі та оточуючим.

Першу психологічну допомогу надають відразу після стресової/травматичної події, чим швидше тим краще, або значно пізніше за потребою, коли з’являється така можливість, в залежності від того як довго тривала подія та наскільки важкою була.

ППД надається в будь-якому безпечному місці або там де є можливість поговорити з людиною. ППД важлива для покращення/посилення резилієнтності людей. ППД спрямована на людей, які перебувають в стані стресу/дистресу, кризової події, надається дорослим і дітям.

Також, потрібно знати, що не кожна людина потребує ППД і тому її слід не нав’язувати. 

Тренінг, згідно вимог та стандартів ВООЗ, безкоштовно провели спеціалісти Міжнародного Медичного Корпусу – Тарас Ваврик, менеджер з питань психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, кандидат психологічних наук, та Тетяна Герченова, психолог. Організатор тренінгу Людмила Сухарева, програмний менеджер для психосоціального супроводу Карітасу України.

Міжнародний Медичний Корпус – лідер у реагуванні на потреби у сфері психічного здоров’я та ПСС потреб в умовах низьких ресурсів та конфліктів, має досвід зміцнення систем психічного здоров’я та у наданні інформації щодо сприяння розвитку національних політик у контексті довготривалої розробки.

«Ми дуже вдячні! Будемо використовувати техніки ППД на практиці. Корисно, інформативно, з яскравими прикладами», – залишили відгук про тренінг психологині Карітасу Староконстянтинів Людмила Шовкун та Надія Кухарська.

Categories: News | Новини

Залишити відповідь