Image

Соціальне служіння в часі війни – форум Карітасу Стрий

20 серпня у с. Дуліби відбувся форум «Соціальне служіння в часі війни. Разом робимо добрі справи та перемагаємо», який організував БФ «Карітас Стрийської єпархії УГКЦ». До заходу долучились близько 60 осіб, серед яких священники, представники громадських організацій, парафіяльних спільноти та волонтери. У рамках форуму відбулася панельна дискусія, праця в групах, вручення подяк та свідчення парохів парафій Стрийської єпархії про соціальне служіння на місцях.

У панельній дискусії взяли участь заступник голови відділу соціального служіння УГКЦ протоієр. Андрій Нагірняк, канцлер Стрийської єпархії о.д-р Володимир Ждан,  керівник програми «Етика-Політика-Економіка» УКУ – доктор філософії Юрій Підлісний, заступниця голови ГО «Апостольська чота» Уляна Греділь та заступник Стрийського міського голови – Андрій Стасів. Говорили про важливість служіння кожного на своєму місці, свідчення, субсидіарність – допомогу, що не поглинає, а також особливості служіння у часі війни. На праці в групах учасники мали змогу поділитися досвідом свого служіння та спільно з модераторами обговорити 4 напрямки служіння – для людей у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщених осіб, дітей та сімей.

Форум є своєрідним вінцем діяльності проєкту по соціальній згуртованості. «У рамках цього проєкту ми відвідували парафії Стрийської єпархії. Їх було 6, – розповідає  директор Стрийського Карітасу о. Володимир Мамчин. – Там ми спільно з парафіяльними спільнотами роздумували над тим, у який спосіб у кожній з цих спільнот можна почати соціальне служіння. Форум став певною звіркою годинників, де ми, оглядаючись на 8 місяців нашої роботи, подивилися, що ми зробили, що нам вдалося, що, можливо, не вдалося, у який спосіб потрібно діяти в майбутньому. Цей форум є настільки важливим, адже в будь-якому випадку комунікація – це те, що облегшує нашу роботу. Ми всі час від часу маємо подивитися один одному в очі і зрозуміти, що разом ми сила і що в такий спосіб можемо дійсно робити великі речі».

Три парафії Стрийської єпархії, які отримали міні-гранти на реалізацію проєктів, представили свою діяльність учасникам форуму. Отець Дмитро Цап, парох парафії святих Якима та Анни у с. Малі Дідушичі, розповів про молодіжний простір для патріотичного виховання та цікавого дозвілля молоді, який облаштують на цій парафії. Окрім цього, молодь з цього простору долучатиметься до різних соціальних ініціатив. У с. Шпильчина створять інтеграційний простір для дитячого і юнацького дозвілля для ВПО та місцевої молоді. Парох о. Роман Хімій розповідає: «З огляду на наш досвід досить великою проблемою для сімей вимушено переселених осіб є їхня інтеграція у місцеву громаду. Зміна місця проживання та переселення у нову громаду вимагає проведення особливих заходів для адаптації та соціалізації дітей ВПО. Окрім створення комфортних умов проживання, є надзвичайно важливо надати розуміння, що такі сім’ї є повноцінними членами громади та можуть брати активну участь у її житті. Церква активно закликає робити все можливе для того, щоб внутрішньо переміщені особи не закривалися самі у собі, а активно інтегрувалися у суспільство відповідно до нових реалій їхнього життя. Наша парафія вже проводить заходи задля інтеграції молоді та дітей ВПО у громаду і для активного продовження цієї діяльності маємо на меті організувати такий інтеграційний простір».

Третя парафія, що отримала міні-грант, – парафія св. Юрія у с. Дуліби. Там облаштують майстерню з виготовлення сухих пайків та енергетичних батончиків на базі існуючої волонтерської спільноти «Енергія Добра». Парох о. Олег Кобель поділився: «Ми бачимо велике пожвавлення та живе зацікавлення наших парафіян в тому, щоб виділяти свій час для служінню ближньому. Допомагатимемо людям літнього віку, родинам військовослужбовців,  родинам ВПО, а також багатодітним родинам і дітям-сиротам. Ми бачимо перспективи розвитку проєкту в тому, щоб з часом створити дитячу волонтерську спільноту, яка би допомагала старшій «Енергії Добра», а також започаткувала окремі проєкти. Існування та діяльність таких двох спільнот буде відповідати викликам, які постануть перед нами по закінченні війни. Потрібно буде надавати і психологічну підтримку воїнам та їх родинам, практичну допомогу людям, які опиняться у складних життєвих обставинах, а також літнім людям. Проєкт розрахований на те, щоб не лише виготовляти продукцію, але й збирати всі необхідні інгредієнти для неї в самій громаді зусиллями підприємців, фермерів та домашніх господарств. Усе це дасть змогу в подальшому залучити більшу частину громади до прямої чи опосередкованої волонтерської діяльності, а відтак соціального служіння».

Форум «Соціальне служіння в часі війни. Разом робимо добрі справи та перемагаємо» став місцем зустрічі, місцем, що об’єднало та синхронізувало небайдужих людей, які сьогодні здійснюють служіння у своїх громадах. Дякуємо всім, хто сьогодні на своєму фронті служить задля добра інших. Робимо добрі справи та перемагаємо.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь