Інклюзивний простір Карітасу Чернігів створює унікальні можливості для дорослих і дітей з інвалідністю, надаючи їм доступ до різноманітних соціальних заходів. Ці активності сприяють розвитку важливих життєвих навичок, соціалізації та підвищенню впевненості в собі. Завдяки участі в культурних заходах, екскурсіях та залученню до різноманітної діяльності, люди з інвалідністю не лише відкривають нові горизонти для самовираження, а й набувають практичних умінь для активного соціального життя.
В рамках проєкту «Спеціалізована підтримка та допомога дітям, особам з інвалідністю та їхнім сім’ям під час реагування на війну в Україні», що діє на базі БФ «Карітас Чернігів», працівники простору влаштовують для своїх підопічних різноманітні заходи, спрямовані на соціалізацію та адаптацію до самостійного життя.
Діяльність інклюзивного простору проходить за підтримки Secours Catholique – Caritas France.
Минулий тиждень не став виключенням: щодня для дорослих відвідувачів відбувалися різні заняття та заходи на свіжому повітрі. Вирішили не гаяти часу та активно і пізнавально проводити теплі осінні дні. Соціальні працівники об’єднали волонтерів благодійного фонду та підопічних інклюзивного простору спільною метою задля того, аби зробити навколишній світ чистішим та комфортнішим для всіх мешканців міста. Бенефіціари з ентузіазмом доєдналися до акції, присвяченій Всесвітньому дню прибирання – «World Cleanup Day». Всі разом розчистили мальовничу локацію від сміття в ніжинському Графському парку. Своїм внеском у наведення ладу дорослі бенефіціари засвідчили, що турбуватися про довкілля може кожен охочий.
Наступного дня відвідали Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М. М. Коцюбинського. Діти та дорослі відвідувачі інклюзивного простору переглянули казку про «Справжню принцесу». Долучення до культурного життя не лише сповнило позитивними відчуттями, а й дало змогу поринути у світ творчості та набути важливих навичок емоційної стійкості та самодопомоги.
Родзинкою тижня став візит до агробіостанції. Фахівці разом з учасниками інклюзивного простору провели чудовий день, відвідавши Навчально-дослідницьку агробіостанцію на території Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.
Екскурсія перетворилася у справжню пригоду для дітей і дорослих бенефіціарів. Від фахівців станції учасники дізналися багато цікавого про різноманітні види рослин та дерев, які вирощуються на території, а також поспостерігали за роботою працівників. Обговорили важливість піклування про природу та чистоту навколишнього середовища.
Прогулянка стала не лише навчальним заходом, а й сприяла активному залученню відвідувачів до волонтерської діяльності. Усі активно допомагали працівникам агробіостанції, збираючи сухі гілки. Таким чином, бенефіціари допомогли працівникам підтримувати порядок на території.
Особливо захоплюючим моментом стало знайомство з рідкісною рослиною – їстівним каштаном. Бенефіціари дізналися, як виглядають та які каштани можна збирати, що стало справжнім відкриттям для багатьох. Отримали навіть поради щодо їх правильного приготування.
Наприкінці влаштували собі пікнік із заздалегідь придбаних продуктів. З допомогою соціальних працівників дорослі бенефіціари відвідали супермаркет, де купили все необхідне. Згодом, після екскурсії та прибирання на території біостанції, зробили бутерброди та поласували яблуками та їстівними каштанами, що ростуть на території.
На наступний раз домовилися про влаштування пікніку з приготуванням польової каші. Адже для цього на території є чудова, затишна галявина, на якій це можна якнайкраше влаштувати.
Візит до агробіостанції став чудовою нагодою зробити внесок у збереження довкілля, допомогти працівникам у догляді за рослинами та посприяв розвитку відповідальності за навколишнє середовище.
Завдяки соціальним заходам, які відбуваються в інклюзивному просторі Карітасу Чернігів, дорослі та діти з інвалідністю отримують не лише підтримку, а й можливість активно інтегруватися в суспільство. Різноманітні заняття та активності допомагають їм розвивати необхідні життєві навички, зміцнювати соціальні зв’язки та підвищувати впевненість у власних силах. Інклюзивні ініціативи є вагомим кроком на шляху до створення більш відкритого та толерантного суспільства, де кожен має рівні можливості для розвитку та самореалізації.