Психологи «Карітас України», які працюють в проєктах програми «Охорона здоровʼя», отримали унікальну можливість для розвитку своїх професійних «скілів».
8 листопада відбулася перша з серії супервізій із професором Денисом Угрином, одним із провідних дитячих і підліткових психіатрів Європи.
Професор Угрин завідує кафедрою психіатрії в Лондонському університеті королеви Марії та очолює клініку дитячої та підліткової психіатрії в Східному Лондоні. Крім того, він як експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я, бере участь у розвитку послуг психічного здоров’я на міжнародному рівні.
Зустріч відбулася в напрочуд теплій атмосфері: професор Угрин знайомився з українськими фахівцями, цікавився особливостями їхньої роботи та ситуацією в регіонах, де вони працюють.
Під час першої супервізії основну увагу було приділено кейсам підлітків із самоушкоджуючою поведінкою та суїцидальними думками – надзвичайно важливим питанням в умовах сьогодення. Професор Угрин детально розглянув з психологами мережі Карітас конкретні випадки, розповів про підходи, які використовує в практиці та поділився методами, що допомагають розпізнавати суїцидальні настрої у підлітків і запобігати їх подальшій ескалації. За словами професора, емоційний біль підлітків, які вдаються до самоушкоджень, часто активує ті самі ділянки мозку, що і фізичний біль, і діти відчувають емоційне страждання так само інтенсивно, як фізичний біль.
«Це дуже важливий крок для нас, — говорить Катерина Назарова, провідна експертка з ментального здоров’я програми «Охорона здоровʼя» в Карітасі України. — Ми маємо неймовірну можливість отримати знання від спеціаліста міжнародного рівня, який ділиться своїм практичним досвідом і дає нам інструменти, що допоможуть у подальшій роботі. Завдяки цим знанням, ми зможемо підвищити якість нашої підтримки дітей та підлітків».
Професор Угрин також запропонував, що в подальших супервізіях не лише продовжить допомагати з розглядом специфічних кейсів, але й навчатиме психологів медичного спрямування Карітасу основ когнітивно-поведінкової терапії в цілому. Фахівці зможуть розширити свої знання і застосовувати підходи КПТ (когнітивно-поведінкової терапії) не лише у роботі з суїцидальними станами, але й у підтримці людей, які стикаються з різними труднощами.
За словами Юрія Наконечного, національного менеджера проєкту «Ініціатива розширення та розвитку стійкості охорони здоров’я (HEALTH READY)» Карітасу України, супервізія з професором Угриним — це не лише цінний досвід, а й чудова можливість для українських психологів обмінятися думками і перейняти знання світового рівня.
«Українці — нація, яка шанує своє коріння та прагне розвитку, — підкреслює він. — Такі зустрічі допомагають зберігати силу духу і рухатися вперед».
Серія супервізій від Дениса Угрина сприятиме підвищенню компетенцій психологів локальних організацій Карітасу, озброїть новими інструментами для роботи, забезпечить фахівцям психологічну підтримку, яка відповідає викликам часу. Завдяки цьому Карітас продовжить забезпечувати високий рівень послуг у сфері ментального здоров’я.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/