Керівниця програми WASH Карітасу України Тетяна Яцюк представляла організацію на зустрічі з NORAD & Ministry. Вона презентувала Норвезькому агентству з розвитку і співробітництва (Norad) проект надання комплексної допомоги постраждалому населенню та громадам прифронтових територій на 2025 рік. Цей проект розроблений та планується реалізувати у партнерстві з Карітас Норвегії.
На зустрічі за участю партнерів з Карітасу Норвегії, Карітасу Молдови та Карітасу Спес обговорювали питання гуманітарної ситуації в Україні і потреби постраждалого від війни населення. Також обговорили дії мережі Карітас, спрямовані на надання гуманітарної підтримки потребуючим, наявні програми, пріоритети діяльності та заплановані подальші кроки.
Результатом зустрічі має стати погодження гуманітарного проекту на 2025 рік за підтримки уряду Норвегії. У новому проекті заплановано, що допомога в прифронтових регіонах буде надаватися за трьома основними напрямками:
1. Вода, санітарія, гігієна;
2. Економічне відновлення;
3. «Надзвичайне реагування» включно з підготовкою до зими.
Ця презентація проекту стала можливою завдяки нашим партнерам з Карітасу Норвегії і була організована в рамках заходу Humanitarian Partner Meeting. Протягом тижня відбулася низка робочих зустрічей, зокрема, з Генеральним Секретарем Карітас Норвегії Інгрід Розендорф та іншими фахівцями організації. Обговорювалися ключові питання, такі як важливість дотримання гуманітарних стандартів і принципів, інтеграція гендерних політик у програми, забезпечення захисту працівників гуманітарних організацій, а також механізми впровадження систем безпеки в умовах криз.
«Підтримка з Норвегії була вагомою. Вона надійшла вчасно і допомогла десяткам тисяч українських дітей та матерів, людям з інвалідністю і літнім людям. Фінансова підтримка безумовно є дужне цінною, але солідарність і благодійність не менш важливі», – зазначила Тетяна Яцюк, менеджерка програми WASH в інтерв’ю для норвезького католицького видання Den katolske kirke .
«Ми дуже вдячні за допомогу, яку ми вже отримали від Норвегії, норвежців та Карітасу Норвегії. Це допомогло нам задовольнити основні потреби людей. Наступного року потреби будуть не меншими, якщо не більшими» – розповідає Тетяна.
Надзвичайно теплою була зустріч Тетяни Яцюк з українськими волонтерами, які допомагають у Caritas resource center в Осло. Вони поділилися думками і своїм досвідом щодо труднощів, з якими зіштовхуються біженці з України. Переважно, це питання легального працевлаштування та влаштування дітей в дошкільні та освітні заклади. Також обговорили програми підтримки українців та можливості Карітасу Норвегії у сприянні налагодженню їх адаптації в Норвегії.
Карітас Норвегії на початку березня 2022 року одним з перших відгукнувся на заклик Карітасу про допомогу українцям, що страждали від російської агресії. Зараз за підтримки Норвегії в прифронтових громадах Донецької і Запорізької областей реалізується проект з відновлення водозабезпечення і водопостачання.
Карітас України продовжує плідно працювати з нашими міжнародними партнерами, інформуючи їх про гуманітарну ситуацію в Україні та пропонує програми і проекти, які матимуть довготривалий комплесний вплив на якість життя постраждалого від війни населення і громад.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #wash