Посушливе літо, руйнування систем водопостачання внаслідок окупації та бойових дій, наслідки підриву Каховськоі ГЕС – все це реальність і щоденний виклик для незламних мешканців півдня України.

Минув рік від підриву Каховської ГЕС. Внаслідок цієї трагедії було затоплено або підтоплено близько 80 населених пунктів, пошкоджено 600 тисяч гектарів територій, постраждало близько ста тисяч людей. Було пошкоджено інфраструктуру з водопостачання, ускладнено доступ до води, завдано великої шкоди навколишньому середовищу. Масштаби цієї катастрофи нам ще доведеться оцінювати протягом тривалого часу.

Карітас України пропонує комплексі довготривалі рішення з відновлення водозабезпечення у громадах, які постраждали від російської окупації або ракетних обстрілів цивільної інфраструктури.

Цей рік ми з командами Карітас Кривий Ріг та Карітасу Миколаїв працювали над допомогою постраждалому населенню у подоланні наслідків катастрофи. За цей час в постраждалих громадах було встановлено 20 очисних станцій, пробурено або очищено 6 свердловин, а також організовано довіз питної води у найбільш кризові регіони.

Найприємніше в роботі – це бачити позитивні зміни в житті людей завдяки нашим командам, які працюють над відновленням водопостачання та забезпеченням доступу до питної води в громадах, що постраждали від війни.

Карітас Миколаїв допоміг відновити доступ до чистої води у селі Киселівка на Херсонщині. І хоча проект за фінансової підтримки Ukraine Humanitarian Fund завершився ще у травні, мешканці села ще довго матимуть питну воду.

Після місяців окупації жителі Киселівки знову мають надію на краще. Карітас відновив свердловину, встановили сучасну насосну станцію та систему зворотного осмосу, забезпечивши селян якісною питною водою.

Детальніше у відео:

Наша спільна робота продовжується, відновлення водопостачання в прифронтових громадах сходу і півдня України потребує часу і ресурсів. Ми дякуємо усім партнерам, які підтримували і продовжують підтримувати наші зусилля.

#Caritas_Ukraine_WASH_Program

Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/