Image

Хто такі вербувальники і як їх уникнути?

Торгівці людьми ближче, ніж нам здається. Інтернет надає злочинцям нові можливості для вербування, експлуатації, контролю, транспортування та розміщення жертв, а також реклами та налагодження контактів з потенційними клієнтами.

Вербувальники діють в основному через соціальні мережі та сайти знайомств. Вони шукають тих, хто перебуває в уразливому стані, адже на таких людей легше впливати і заманити їх у пастку.
Як же зрозуміти, що з вами спілкується вербувальник?

Новий знайомий починає активно цікавитись особистим життям, захопленнями, проблемами, турботами, фінансовим становищем людини. Він робить це для того, щоб знайти “слабке місце” і у майбутньому цим скористатись.

Вербувальник намагаються зайняти порожню нішу в житті людини. І “допомогти” вирішити її проблеми, навіть якщо його про це не просили.

Вербувальник намагатиметься змінити звичне життя людини. Обірвати її зв’язки з родиною та друзями та нав’язати нові інтереси.

Потім він пообіцяє вирішити всі проблеми разом, але за умови виконання певного завдання. Як тест може попросити про будь-яку, найпростішу послугу. Якщо людина погоджується, вона потрапила до вербувальника на гачок.

Головне завдання вербувальника – зробити людину беззахисною перед маніпуляцією, змусити її засумніватися у своєму світогляді та життєвих принципах та зробити її залежною від зловмисника.
Щоб не потрапити до рук злодіїв необхідно дотримуватись кількох правил:

• Будьте обережними у виборі друзів в соціальних мережах. Не відповідайте на запити незнайомих користувачів. Перевіряйте, чи є у Вас спільні друзі з людиною, яка просить її додати.

• Якщо вам роблять привабливу пропозицію щодо роботи — наведіть довідки, перш ніж відповідати.

• Зберігайте свідомість, розуміння, що з вами відбувається зараз. Опануйте навичку спостерігача, не бійтесь задавати не зручні питання: «Навіщо Ви мені це кажете?», «Для чого вам це потрібно?».

За додатковою інформацією звертайтеся:
Карітас Київ:
E-mail: info@caritas-kiev.org.ua; Тел.: (098)-189-35-15
Карітас Івано-Франківськ:
E-mail: caritas-ivano-frankivsk@ukr.net; Тел.: (068)-322-49-77; (095)-024-62-16
Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії:
E-mail: caritasdroh@gmail.com; Тел.: (067)-454-48-85
Карітас Одеса:
E-mail: caritasodessa@ukr.net; Тел.: (068)-336-33-28

Categories: News | Новини

Залишити відповідь