Image

Фахівці Карітасу з локальних організацій пройшли тренінг з психологічного відновлення

35 психологів із 10 гуманітарних проектів Карітасу України пройшли тренінг з оволодіння навиками психологічного відновлення. Подія відбулася 9-11 серпня у співпраці з ГО “Підтримка психічного здоров’я” в рамках проекту “Психічне здоров’я для України” за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

Залучені психологи представляли 17 локальних організацій: Самбірсько-Дрогобицьку Єпархію, Запоріжжя, Дніпро, Броди, Донецьк, Івано-Франківськ, Одесу, Коломию, Хмельницький, Жовкву, Староконстянтинів, Житомир, Рогатин, Борислав, Надвірну, Сокаль та Тернопіль. Ці спеціалісти безпосередньо надають супровід людям, які постраждали від війни та травматичних подій, тож на тренінгу вони отримали готові до застосування інструменти консультування відповідно до міжнародних стандартів надання допомоги, рекомендацій ВООЗ щодо ПЗ ПСС допомоги.

Тетяна Косова з Карітасу Дніпро відзначила, що для неї найкориснішою була робота в групах, Ірина Солошина з Карітасу Івано-Франківськ оцінила нові практичні методи, а більшість психологів дякували за структурованість та корисність поданої інформації. «Це скарби для роботи», – зазначила Вікторія Дзьоба з Карітасу Броди. Працівники-психологи також висловили подяку тренеру Ірині Ткач, клінічному психологу, травма терапевту за методом EMDR, заступниці голови ГО “Підтримка психічного здоров’я”, яка має понад 10-річний досвід роботи з кризовою категорією населення (зокрема, з ВПО, військовими та їхніми родинами) та координаторці заходу Олесі Лучко, клінічній психологині, працівниці Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету.
Програма тренінгу – доказовий метод, заснований на матеріалах національної спільноти США з посттравматичного стресу (National Center for PTSD) та національної спільноти США з дитячого травматичного стресу (National Child Traumatic Stress Network).

Це тренінг навичок, спрямований на прискорення відновлення після життєвого стресу та покращення ефективності повсякденного функціонування.

На тренінгу було розглянуто навички, які виявилися найбільш корисними в різних посттравматичних ситуаціях:

– Техніка вирішення проблем – допомагає у визначенні пріоритетів та вирішенні життєвих труднощів.

– Заохочення позитивної діяльності – допомагає планувати та реалізовувати позитивну активність задля посилення почуття контролю та покращення загального емоційного фону.

– Навичка управління реакціями – сприяє кращому оволодінню своїми емоціями та поведінкою у стресових ситуаціях та після них.

– Конструктивне мислення – допомагає розібратися з неконструктивними думками та розвинути більш ефективну систему мислення.

– Відновлення соціальних зв’язків – спрямовано на розвиток та підтримку корисних контактів у соціумі.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь