Image

20 років любові та милосердя: Благодійний фонд Карітас Хмельницький відзначає ювілей

Урочистості відбулися в приміщенні Хмельницької обласної філармонії. Команда Карітасу на чолі з директором Іваном Данкевичем приймали вітання і дякували усім, хто поряд усі ці роки – міжнародним партнерам і донорам за те, що маємо можливість допомагати, місцевій владі та бізнесу за постійну, плідну і продуктивну співпрацю, за довіру і партнерство, усім працівникам і волонтерам, хто в різні часи долучався до допомоги, до праці, до різних проєктів і в різний спосіб! Також в рамках святкування відбувся благодійний ярмарок виручені кошти з якого будуть спрямовані для допомоги дітям, які втратили на війні батьків.

Впродовж 20 років десятки тисяч нужденних отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу завдяки роботі Карітасу, в основному у місті Хмельницький та окремих районах області. А з початком повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, фонд розширив свою географію і надає допомогу по всій області.

Місія «Карітас Хмельницький УГКЦ» – зробити внесок у покращення якості життя дітей, молоді та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, людей похилого віку, осіб з інвалідністю; стати джерелом натхнення та життєвим центром у справі солідарності, допомоги та служіння;  забезпечити соціальну підтримку потребуючого населення, а зараз – і вимушено переміщених осіб та тих, хто постраждав від війни в Україні.

«Діяльність Карітасу — це ціла філософія. Філософія любові і милосердя, де включені духовні цінності: не лише віддати чи передати, а вкласти. Вкласти своє серце, свою душу і часточку себе у допомогу. Тоді вона буде гарною, об’ємною і повною. Адже ми тут, на землі є руками Бога, який допомагає нужденним», розповідає Іван Данкевич директор Карітасу Хмельницький.

До реалізації проєктів Карітас Хмельницький, до початку 2022 року було залучено близько 25 осіб. Із початком повномасштабного вторгнення та реалізації Карітасом проєктів для забезпечення потреб ВПО, додатково залучено ще майже 80 працівників. 

Проєкти, які реалізовуються після 24 лютого:

«Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні 2022» – майже 23 тисячі осіб отримали допомогу: продуктові набори, засоби особистої гігієни, побутову хімію, гарячі обіди, дрова для дворів, які не мають газового опалення, компенсація оренди житла, соціальне перевезення. і т.д.

«Екстрена допомога та захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні» – близько тисячі дітей із сімей ВПО відвідали заняття у дитячому центрі «Простір дружній до дитини»; Також надається грошова допомога – понад 300 осіб отримали по 6 660 грн; В рамках проєкту працюють дитячий і дорослий психолог, юрист, кейс-менеджер.

«Багатоцільова грошова допомога ВПО у Полтавський та Хмельницькій областях» – грошову допомогу у розмірі 6 660 грн (по 2 220 гривень протягом трьох місяців) отримали 12 102 особи у 40 громадах Хмельницької області. 

«Стійкість та розвиток» – проєкт, який стартував у вересні 2022 і реалізовуватиметься протягом двох років у 6 школах області. В рамках проєкту планується створення дружнього до дитини навчального простору, безпечного доступу до навчання дітей з особливими потребами. У просторі проводитимуться заняття із використанням методологічного підходу під назвою «Методика безпечного простору», яку розробив Центр психічного здоров’я та психосоціального супроводу Національного університету «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА).  

Крім того, не припинилася реалізація проєктів, які були започатковані до війни. Серед найважливіших «Соціальне таксі», Соціальний центр Святого Миколая Чудотворця для дітей та молоді з особливими потребами, «Діти та війна: соціально-педагогічна та психологічна робота з підлітками, які постраждали від війни в Україні», «Соціально-культурна спільнота «Молоді серця».

Карітас Хмельницький надає гуманітарну допомогу по 5 основних напрямках:

Продовольча безпека та харчування:
Забезпечення гарячим харчуванням (організація роботи кухонь) колективних приймальних пунктів для ВПО;
Роздача індивідуальних та сімейних продуктових наборів;
Забезпечення спеціальним дитячим харчуванням;

Водозабезпечення, гігієна, санітарія:
Забезпечення питною водою;
Забезпечення індивідуальними та сімейними гігієнічними наборами;
Спеціальними гігієнічними наборами людей з обмеженими можливостями;
Спеціальними гігієнічними наборами для немовлят;
Спеціальними гігієнічними наборами для людей похилого віку (60+);
Забезпечення засобами гігієни, мийними і пральними засобами колективних приймальних пунктів для ВПО. Організація роботи та забезпечення технікою пралень та душових.

Притулок:
Надання місця для тимчасового проживання;
Надання наборів для облаштування побуту (постіль, посуд, одяг, тощо);
Обладнання приміщень для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб: організація місць для сну, приготування їжі, гігієни;
Грошові гранти на оренду житла;
Цільові гранти на відновлення пошкодженого житла;
Забезпечення сонячними станціями та генераторами соціальних та медичних центрів в щойно деокупованих містах і селах, де не вдалося ще відновити електропостачання. Забезпечення водонагрівачами (електричними бойлерами) дитячих будинків, пологових будинків, де відсутнє гаряче водопостачання.

Захист:
Психосоціальний супровід:
Психосоціальний супровід ВПО та осіб постраждалих від війни;
Комплексний соціальний супровід;
Кризове консультування та кейс-менеджмент;
Психосоціальний супровід дітей у рамках «Просторів дружніх до дитини». (Це середовище в якому відбуваються заходи, спрямовані на задоволення потреб дитини у захисті, психосоціальному розвитку, додатковій освіті та якісному відпочинку. Психологи залучені до роботи і з батьками, і з дітьми. Педагоги та аніматори організовують навчальні та розважальні заняття.)

Адвокація:
Представництво інтересів ВПО перед місцевими громадами, що допоможе адаптувати людей до змінених умов життя;
Допомога в пошуку загублених людей, відновленні документів для запобігання торгівлі людьми. (Найчастіше до наших юристів звертаються з такими проблемами: втрата документів, що посвідчують особу та правовстановлюючих документів на нерухомість; перетин державного кордону з дітьми, особами, що потребують сторонньої допомоги; правовий статус ВПО; отримання соціальних виплат; трудові правовідносини в умовах воєнного стану; мобілізація і військовий обов’язок).

Організація працює за напрямками: допомога дітям, молоді з особливими потребами/проблеми міграції/кризові ситуації/підтримка людей похилого віку та людей з інвалідністю/соціальний супровід людей з інвалідністю по зору І групи/перевезення людей з обмеженими можливостями/соціальні ініціативи. 


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь