Карітас Інтернаціоналіс, Карітас Франції та Мальтійський орден за підтримки COATNET провели паралельний захід “Торгівля людьми під час збройних конфліктів та постконфліктних ситуацій” в рамках 52-ї чергової сесії Ради з прав людини в Палаці Націй – Організації Об’єднаних Націй в Женеві.
Під час цієї панельної дискусії обговорювалися питання впливу збройних конфліктів на права людини та вразливості людей до торгівлі людьми. Учасники дискусії також говорили про необхідність посилення співпраці між гуманітарними організаціями та організаціями громадянського суспільства для кращої підтримки та реабілітації жертв торгівлі людьми.
Як зазначено у Глобальній доповіді ООН про торгівлю людьми (2022), щодня в кожній країні жінки, чоловіки та діти піддаються експлуатації та поневоленню з боку торговців людьми в різних формах. Вразливі верстви населення мають найбільший ризик потрапити до рук торгівців і трафікерів.
У своєму вступному слові під час вебінару пан Мішель Вейті, посол Суверенного Мальтійського ордену з моніторингу та боротьби з торгівлею людьми, зазначив, що необхідно робити більше, щоб покласти край сучасному рабству. Він закликав до покращення співпраці між чотирма ключовими зацікавленими сторонами (урядами, бізнесом, ЗМІ та науковими колами), щоб не забувати про жертв та постраждалих від торгівлі людьми.
Перед обличчям жаху війни чоловіки, жінки та діти іноді піддаються експлуатації, щоб вижити. Існуючі та нові військові конфлікти, такі як в Україні, призвели до різкого розвитку торгівлі людьми. Наталія Голинська, менеджерка проєктів з протидії торгівлі людьми Карітасу України виступила на тему “Торгівля людьми в умовах збройного конфлікту в Україні”.
Наталя Голинська поділилася історіями трьох українських жінок, які стали жертвами насильницької сексуальної експлуатації.
“Організація Об’єднаних Націй підтвердила понад 100 випадків зґвалтувань або сексуального насильства з початку війни, але я думаю, що це лише “підтверджені випадки”, і це лише верхівка айсберга”, – сказала пані Голинська. У контексті України вік постраждалих коливається від 4 до 82 років, причому діти є найбільш вразливою групою населення. За даними українського уряду, на сьогоднішній день 464 дитини загинули і понад 935 отримали поранення.
“Особливої уваги та заходів потребують усі аспекти запобігання, ідентифікації, судового переслідування, відновлення та реабілітації дітей-жертв, – зазначила пані Мікіко Отані, Голова Комітету ООН з прав дитини, під час виступу на тему “Діти в умовах збройних конфліктів”. Вона наголосила на необхідності співпраці та спільної роботи між органами ООН, державами та громадянським суспільством задля дотримання мандату просування та захисту всіх прав людини для всіх людей, а також підвищення обізнаності про проблему торгівлі людьми, роз’яснення правової бази та надання рекомендацій щодо запобігання, захисту, відновлення, інтеграції та доступу до правосуддя.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/