Анастасія Гурська, керівниця проєкту «Стійкість та розвиток: психосоціальна підтримка в освіті в умовах воєнного часу в Україні» у Карітасі Тернопіль, зазначила: «У Карітасі Тернопіль діють безпечні простори в 6 школах. Ці простори є місцем підтримки не лише для учнів, а й для батьків та педагогів.
У першій фазі проєкту участь в активностях взяли 3500 дітей та понад 1000 батьків, охоплено понад 170 педагогів. У новій фазі проєкту передбачено відкриття ще 6 нових просторів, створення «Дитячого парламенту в дії», реалізацію молодіжних проєктів та створення шкільних центрів порозуміння в школах».
Оксана Запотічна виховує двох дітей: 15-річного хлопчика та 11-річну дівчинку. Підлітковий вік — це завжди виклик для батьків, і Оксана також зіштовхнулася з цим.
«Мій син став замкнутим, не міг знайти друзів і однодумців, дуже соромився. Він почав відвідувати безпечний простір. На моє здивування, син записався на заняття з музики, почав грати на гітарі. Але найцікавіше було попереду. Одного разу нас запросили до безпечного простору на музичний вечір. Мій син переборов страх публічних виступів і грав на гітарі. Я не можу передати, з яким захватом йому аплодували всі присутні», — пригадує пані Оксана.
Син пані Оксани створив власну музичну групу. У нього вже відбувся масштабний концерт у Золочеві, метою якого був збір коштів на потреби ЗСУ. Попереду у хлопця концертний тур містами України.
Оксана Запотічна каже: «Я щаслива, коли мої діти щасливі. Дуже радію, що синові вдалося подолати бар’єри і страх перед виступами. Я пишаюся ним. Я переконана, що це стало можливим завдяки заняттям у безпечному просторі. Це місце, де дітей підтримують і розкривають їхні таланти. Тут індивідуально підходять до кожної дитини. Педагоги в просторі — неймовірні: вони розуміють потреби кожного учасника і комплексно підходять до вирішення різних проблем».
Оксана Запотічна мріє про перемогу України, щоб кожна дитина могла зростати, розвиватися і розкривати свої таланти у мирній Україні.