Image

Робота за кордоном і «підводні камені»

0 Comments


Будь обізнаним – стань захищеним
10.07.09
З 30 червня по 03 липня 2009 року Карітас спільно з Івано-Франківським міським центром зайнятості проводив семінари з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми. Головною метою спільнихзаходів було – ознайомлення населення з особливостями працевлаштування за кордоном.
 
Через скрутне економічне становище українські громадяни збираються в пошуках кращої долі за кордон. Тому ця тема на даний час є актуальною. І акцент робиться на жінках, тому що більшість серед безробітних є саме ця категорія.
 
Робота за кордоном має не тільки позитивний бік, тобто заробітна плата та можливість познайомитись з культурою іншої країни, а й досить багато підводних каменів, про які майбутній робітник довідується пізніше.
 
На зустрічах обговорено питання правової системи, системи працевлаштування, торгівлі людьми, шляхів вербування та правила виїзду громадян за кордон. Щоб не стати жертвою шахрайства, консультант Карітас Івано-Франківськ УГКЦ Оксана Куімова ознайомила з низкою шахрайських схем з боку посередників у працевлаштуванні за кордоном, надала адреси, номери телефонів Посольств та консульств України за кордоном для отримання консульського захисту громадян в разі небезпеки.
 
Презентуючи фільм “Торгівля людьми”, консультант довела до відома громадян реальні факти, що трапляються з людьми при нелегальному працевлаштуванні. Жінки мали можливість обговорити різноманітні ситуації, поділитися враженнями із власного життя. Проведення даних семінарів дає можливість громадянам стати обізнаними та захищеними.
 

Categories: Новини