Image

Ключ до успішної адвокації: фахівців мережі Карітасу України навчали ораторської майстерності

Впевненість і хороші ораторські навички – це основа для роботи адвокаційників, юристів, фандрейзерів, комунікаційників та проєктних менеджерів. Саме ці здібності допомагають фахівцям не лише переконливо доносити ідеї, але й залучати підтримку, будувати довіру з партнерами та успішно вести переговори.

Крім того, розвинені комунікаційні навички роблять команду більш помітною та  впливою, що важливо для залучення ресурсів та підтримки громадськості.

Карітас України прагне мати найкращу команду, тож охоче допомагає локальним менеджерам, мобілізаторам громад та профільним фахівцям розвиватись.

У жовтні 2024 року в місті Трускавець для працівників проекту «Адвокація сталого надання соціальних послуг для вразливого населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні, у п’яти центрах «Карітас» в рамках реформи децентралізації» відбувся тренінг «Сила слова і впевненості: Розвиток ораторських навичок для ефективної адвокації». Цей проєкт реалізований за сприяння Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Карітасу Німеччини (Deutscher Caritasverband).

«Ораторська майстерність та впевненість – це ключ до успішної адвокації та презентації місії Карітасу, – переконаний Артур Погоріленко, менеджер проєкту Адвокації Карітасу України. – Уміння чітко й переконливо доносити свої ідеї допомагає не лише знайти нових партнерів, а й викликати довіру у громадськості. Впевнений виступ здатний підкреслити вагомість соціальних ініціатив, а яскравий і зрозумілий меседж надихає на спільні дії. Саме через силу слова та харизму ми будуємо міст до сердець людей, формуючи спільну відповідальність за добрі справи”.

Із адвокаційниками, юристами, фандрейзерами, комунікаційниками та проєктними менеджерами Карітасу Донецьк у місті Дніпро, Карітасу Запоріжжя, Карітасу Київ, Карітасу Краматорськ і Карітасу Маріуполь працювали Людмила Гридковець, психолог, кандидат психологічних наук, і Ілона Наникіна, викладач риторики та фізіономіки, власник школи риторики.

Під час тренінгової програми Людмили Гридковець учасники зосередилися на розвитку навичок самопізнання, ознайомилися з темами особистих кордонів, відповідальності, цінності своєї роботи та особистих цілей. Ці блоки були спрямовані на формування усвідомленої позиції щодо власної гідності та ролі в суспільстві.

Ілона Наникіна відпрацьовувала з учасниками практичні аспекти публічного виступу. Разом фахівці вивчали структуру промови, техніки невербальної комунікації, розвиток голосових навичок та вміння тримати аудиторію зацікавленою. Вправи та ігри, як-от «Червоний мішок Черчилля» і «М’ясо кенгуру», допомогли учасникам освоїти принципи роботи з аудиторією.

Фінальні блоки тренінгу були присвячені методам подолання страху сцени, формуванню аргументів, а також вмінням домовлятися. На завершення учасники обговорили практичні результати тренінгу, отримали сертифікати та підсумували здобуті знання, які сприятимуть підвищенню ефективності їхньої адвокаційної діяльності.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини