![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/03/161680096_1850268711807226_6875276654703479151_o.jpg)
Благодійний фонд «Карітас Запоріжжя» надає психосоціальну підтримку мешканцям буферної зони.
В межах проекту «Зміцнення здоров’я, стійкості громад та засобів до існування в Донецькій та Луганській областях» вразливе населення населених пунктів Новобахмутівка та Новоселівка Донецької області отримує послуги психолога – індивідуальні консультації та групові заняття. Також, в разі потреби, у мешканців є можливість поспілкуватися та отримати консультацію телефоном.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/03/161283596_1850268798473884_6593130624189035623_o-1024x767.jpg)
Для визначення проблематики бенефіціарів проведені первинні зустрічі, домашні візити до підопічних домашньої опіки. Під час індивідуального консультування психолог встановлює довірливі взаємини за допомогою емпатичного розуміння, щирості, бесіди, активного слухання. У деяких випадках велась робота одразу з опорою на доступні ресурси підтримки людини та на особисті сильні сторони.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/03/161812516_1850268825140548_3148583959928257705_o-1024x768.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/03/161545819_1850268828473881_973241136521507613_o-1024x768.jpg)
На групових заняттях учасники діляться особистими труднощами, переживаннями, пов’язаними з роз’єднанням сімей через тривалий конфлікт на сході України. Дехто з учасників вже кілька років позбавлений можливості бачитися з дітьми та онуками.
Зворотній зв’язок, який отримала психолог проекту за результатами групових зустрічей, показує, що у бенефіціарів покращився настрій, емоційний стан, і вони бажають продовження зустрічей. Позитивним результатом можна вважати активність учасників, відкритість в обговоренні особистих проблем, мотивів і цінностей.
Важливо зазначити, що надання психологічних групових послуг і індивідуальних консультацій відбувається відповідно до протоколів безпеки та з протоколів роботи з бенефіціарами під час Covid-19.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/02/t.jpg)
Проект «Зміцнення здоров’я, стійкості громад та засобів до існування в Донецькій та Луганській областях» фінансується Австрійським агентством розвитку (ADA) за кошти Австрійського співробітництва з питань розвитку та Карітас Австрія.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/