Торгівля людьми є дуже прибутковим бізнесом, тому трафікери (злочинці, які розвивають та поширюють його) є досить винахідливими та вдаються до найрізноманітніших хитрощів аби залучити якомога більше людей.
Часто, це вдале використання уразливого стану людини, спричинений фінансовою скрутою, соціальними незгодами, зовнішніми обставинами, які впливають на людину, і вона не може приймати самостійні рішення або чинити опір насильницьким чи незаконним діям).
Основними уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є:
– незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи;
– молодь, діти вулиці, діти-сироти, вихідці з неблагополучних сімей;
– сільське населення;
– внутрішньо переміщені особи;
– іноземні громадяни – трудові мігранти;
– особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального;
– бідні, малозабезпечені особи;
– особи з проблемами психічного здоров’я.
Вербувальники заздалегідь вивчають свою цільову аудиторію і розуміють, що саме запропонувати конкретній людині. На перший погляд буває складно розрізнити пропозицію надійного працевлаштування від шахрайського.
ТЕЛЕФОНУЙТЕ задля власної безпеки: “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” (095) 024 62 16; (068) 322 49 77
Національна “гаряча лінію” з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
527 (безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life)
Зупинимо торгівлю людьми разом!
Карітас Івано-Франківськ працює у напрямку протидії торгівлі людьми у рамках проекту “Підтримка місцевих ініціатив з протидії торгівлі людьми” за фінансової підтримки Карітасу Іспанії Cáritas Española.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/