![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/11/74607610_1194715207392318_1948700862050205696_o.jpg)
2 листопада 2019 року, в місті Одеса в рамках проекту «Обізнаний та готовий до Німеччини» (Vorbereitet und erfolgreich nach Deutschland), що реалізовується за підтримки Фонду Європейського Союзу з питань притулку, міграції та інтеграції (AMIF-EU), Благодійною організацією «Diakonie» (Баден-Вюртемберг, Німеччина), спільно з Благодійним Фондом «Карітас Одеса Української Греко-Католицької Церкви» та «Карітас України», був організований кваліфікаційний семінар “Legale Migration nach Deutschland erfolgreich gestalten” для викладачів та вчителів з німецької мови в межах півдня України.
![](https://i0.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/11/74581411_1194714374059068_7333276007853457408_o.jpg?fit=640%2C480)
Окрім вчителів та викладачів з німецької мови, від імені директора Карітасу Одеса – отця Василя Колодчина, консультантом проекту «Обізнаний та готовий до Німеччини» Іваном Жуганом до участі у семінарі були запрошені директор Німецького центру «Баварський дім» у місті Одеса та працівники Почесного консульства Німеччини для консульського округу Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
![](https://i0.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/11/74706410_1194714250725747_1483801412813979648_o.jpg?fit=640%2C480)
![](https://i1.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2019/11/76747463_1194714537392385_4475272277943910400_o.jpg?fit=640%2C480)
На даному семінарі учасники мали можливість ретельно ознайомитися зі шляхами, можливостями та реалізацією легальної міграції до Німеччини, ознайомитися з роботою проекту в різних країнах світу (Туреччина, Боснія та Герцеговина, Албанія, Сенегал, Грузія та ін.); мали можливість провести порівняльний аналіз очікування та реальної ситуації перебування у Німеччині та задати запитання щодо даної теми семінару.
Процес міграції, як до Німеччини так і до інших країн світу є постійним. Цей процес відбувається в незалежності від економічної та соціальної стабільності в країні (хоча ці фактори являються одними із важливих причин міграції).
В процесі міграції постійно існують такі факти ризику: работоргівля, експлуатація людей в жахливих умовах праці та проживання, безробіття, проституція, шахрайство та ін. і тому можливі варіанти у застереженні мігрантів та зниження ризику стати жертвами впливу даних негативних факторів були розглянуті та обговорені в час проведення кваліфікаційного семінару.
Родина Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ» щиро вдячна всім учасникам з України за участь у даному семінарі та партнерам з реалізації проекту та організації семінару – Благодійної організації «Diakonie» (Баден-Вюртемберг, Німеччина), а особливо Jürgen Blechinger, Magdalene Leytz, Susanne Krause, які проводили даний семінар, як в Одесі, так і у Львові, Києві, Харкові та Дніпрі.