Image

Хмельницький Карітас навчає кризових дітей і молодь навикам надання медичної допомоги

0 Comments

15.05.2014, Хмельницький
Хмельницький Карітас працює з кризовими дітьми і молоддю  з 2004 року і пройшов чимало етапів розвитку комплексу надання послуг. На даний момент соціальний центр у місцевому Карітасі забезпечує потребуючих молодих людей можливістю долучатись до різноманітних тематичних гуртків і секцій, займатись на спеціальному спортивному майданчику (футбол, волейбол, настільний теніс), брати участь у профорієнтаційних заходах, користуватись комп’ютером та Інтернетом (зокрема, підопічні завдяки цьому знаходять собі місце праці і заробітку), спільно організовувати дозвілля і відпочинок тощо.

Відповідаючи на виклики сьогодення і задля забезпечення життєво необхідних навиків працівники Карітасу у Хмельницькому спільно Хмельницьким обласним Товариством Червоного Хреста влаштували для підопічних кризових молодих людей заняття-тренінг з надання невідкладної медичної допомоги.

До заходу долучились майже 20 підопічних, які належать до категорії соціально незахищених верст населення та потребують всебічної соціальної допомоги медичного, матеріального, юридичного, психологічного і соціального спрямування.

Представник Товариства Червоного Хреста навчала присутніх основам реанімаційних заходів при різних видах нещасних випадків у побуті, на виробництві, на вулиці. Підлітки та молодь мали змогу спробувати самостійно робити непрямий масаж серця, штучне дихання, накладати джгут для зупинки кровотечі, робити перев’зки та інше. Підопічні також отримали теоретичні знання щодо першої допомоги при непритомності, опіках, обмороженнях, навчалися розрізняти артеріальні, венозні, капілярні та паренхиматозні кровотечі.

«Набуття теоретичних знань і практичних навиків з надання невідкладної медичної допомоги є надзвичайно важливим з огляду на соціальні та медичні проблеми сучасного суспільства загалом та нещодавні події в Україні, – які продемонстрували нам нещодавно непередбачуваність дня завтрашнього і незахищеність кожного з пересічних українців», – розповідає Марина Березюк, соціальний працівник проекту «Мобільна робота з молоддю» у місцевому Карітасі.

Перша медична допомога  – це комплекс невідкладних медичних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала, на місці пригоди та під час її транспортування до медичного закладу. Своєчасне надання та правильне проведення медичної допомоги не тільки рятує життя постраждалому, але й забезпечує подальше успішне лікування хвороби або ушкодження, попереджує розвиток тяжких ускладнень (шок, нагноєння рани, загальне зараження крові), зменшує втрату працездатності.

Керівник проекту «Мобільна робота з молоддю», Козловський Дмитро зазначає:  «Нещасний випадок, раптове захворювання спостерігаються часто в умовах, коли немає необхідних медичних засобів, перев’язувального матеріалу, належної освітлюваності, помічників, відсутні засоби транспортної іммобілізації. У подібних випадках велике значення набуває зібраність та активність людини, що надає першу допомогу, щоб у міру своїх можливостей зуміти виконати комплекс максимально доступних та доцільних заходів, спрямованих на врятування життя постраждалого або людини, яка раптово захворіла».

Молоді підопічні виявили неабияку зацікавленість темою заняття та залюбки брали участь у практичному занятті, отримали вичерпні відповіді на свої запитання й висловили бажання в майбутньому і надалі брати участь у подібних заняттях.

Categories: Новини

Залишити відповідь