Image

Діти із Карітасу Волинь досліджують історію свого краю

13.03.12
Нещодавно учасники проекту «Соціальна та психологічна підтримка дітей трудових мігрантів», який реалізовує Карітас Волинь, відвідали місцевий історичний музей. Близько 20 дітей познайомилися з експонатами етнічної і історичної композицій. Директор музею Надія Войтюк провела цікаву та змістовну екскурсію по експозиціях музею, які розміщені в 6 залах.

Розповідь розпочалася про археологічні дані культури Прибузького краю. Діти мали можливість побачити знахідки давнини, почули розповідь про культуру, життя та побут своїх предків-надбужан, побачили старовинні знаряддя праці. Особливий інтерес у дітей викликала колекція етнографічних матеріалів. Деякі експонати викликали багато запитань, адже діти вперше зустрілись з такими старовинними предметами домашнього вжитку.

Велике враження юні відвідувачі отримали також перед стендом «Обереги в неволі» з розділу експозиції ОУН-УПА, де розміщені одяг і речі побуту, виготовлені в сталінських таборах.

«Діти і підлітки, якими опікується місцева організація Карітасу, побачили окремі датовані вишивки-мініатюри глибокого змісту, у кожній – доля окремої людини. Продовжуючи екскурсію, ознайомилися з історією становлення і розбудови свого міста. Побачили фотоматеріали геологів, які займалися пошуками вугілля, місця перших свердловин, де згодом виросли потужні вугледобувні підприємства.

Вразила дітей і унікальна колекція церковних старожитностей, і виставка старовинних релігійних книг», ? розповідає опісля відвідин музею координатор проекту Вікторія Скриннікова.

Завдяки проекту Карітасу України «Соціальна та психологічна підтримка дітей трудових мігрантів» у різних регіонах України діють денні соціальні центри для дітей, де кваліфіковані соціальні працівники і педагоги пропонують дітям різнопланові заходи та діяльності задля подолання психологічних труднощів і сприяння усесторонньому розвитку дітей. Особливістю роботи осередків Карітасу є чуйне індивідуальне ставлення до кожного із дітей, християнська турбота і любов.

Тривала розлука з батьками впливає на виховання, психологічний стан і розвиток дітей, формування світогляду, життєвих цінностей, розуміння соціальних ролей у сім’ї, мотиваційну сферу, успішність у навчанні та розвиток індивідуальних творчих якостей. Часто депресії, тривога, самотність, відчуття провини, або ж навпаки ? агресія та злість на батьків, ? є насущими життєвими проблемами дітей трудових мігрантів.

Також додаються такі ж труднощі, як і у їхніх однолітків: труднощі у процесі особистої соціалізації, труднощі у школі, встановлення відносин із протилежною статтю та інше. І через відсутність батьків, які могли б допомогти у подоланні цих труднощів, дітям трудових мігрантів значно складніше впоратись із проблемами дитячо-підліткового віку самотужки.

Наприкінці цікавої екскурсії в історичний музей діти із Карітасу Волинь познайомилися з виставкою вишитих картин кращих умільців свого міста та краю. Яскраві квіти, що переважали на картинах, викликали захоплення та радість у дитячих душах. Діти по черзі вигукували назви квітів, а директор музею розповідала легенди про відомі рослини.

Юним і допитливим відвідувачам надзвичайно сподобалася екскурсія ? ніхто не залишився байдужим, всім цікаво було пізнати історію свого міста, краю, торкнутися до святинь минулого та довідатися про сьогодення.

Categories: Новини

Залишити відповідь