Книга, яка розкриває біль і надію постраждалих від торгівлі людьми, стала свідченням нових викликів, з якими зіткнулося українське суспільство під час повномасштабного вторгнення Росії. Життєві свідчення людей, зібрані у виданні «Розірвані війною долі» – це реальні історії постраждалих від торгівлі людьми під час війни, які звернулися до Карітасу, отримали підтримку та допомогу.
«З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну до нас почали звертатися потерпілі, які постраждали від знущань, сексуальної та трудової експлуатації у полоні або на окупованих територіях, були випадки примусової депортації – а це нові форми торгівлі людьми і нові виклики. Звичайно, імена людей змінено і фотографій їх ми не можемо побачити зі зрозумілих причин. Але ми дуже хочемо, щоб про ті страхіття, які вони пережили, які скалічили їх психологічно і фізично, дізналися якомога більше людей», – розповідає керівниця Центру протидії торгівлі людьми Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ» Світлана Колодчин. І додає: «Ці історії показують, як важливо зберігати надію, допомагати один одному і не втрачати людяність, навіть коли здається, що все втрачено. Це неймовірний приклад мужності, витримки та здатності вистояти перед лицем абсолютного зла».
У видання, підготовлене працівниками Благодійного фонду «Карітас Одеса УГКЦ», увійшло 15 історій людей, які постраждали від торгівлі людьми під час війни. Також тут є свідчення тих людей, які отримали допомогу в БФ «Карітас Київ» та БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ». Це скалічені долі чоловіків, жінок, дітей різного віку та соціального статусу. Адже від цього злочину, особливо під час воєнного стану, не застрахований ніхто.
Ініціаторкою та ідейницею книги стала фахівчиня з комунікацій команди Ірина Чиркіна, яка із соціальною працівницею Тетяною Водневою та Світланою Колодчин підібрали історії, які не можуть залишити байдужим нікого. Тексти в книзі опубліковані українською та англійською мовами. Над перекладом працював Юрій Барлінський, а проілюструвала книгу волонтерка Аліна Дорофеєва. Видання надруковане за фінансової підтримки благодійної організації Arise Foundation (Велика Британія).
«Нам важливо, щоб ці історії почули не лише ми: соціальні працівники, психологи, менеджери Карітасу. З однієї сторони ми хочемо донести правду про те, що відбувається до місцевого самоврядування, державної влади, правоохоронних органів, а з іншої – показати партнерам та донорам, що переживають зараз українці. І що наша робота важлива. Це не про те, що ми такі молодці. Ні. А щоб звернути увагу на проблему торгівлі людьми», – каже Світлана Колодчин. – «Населення України стає все більш вразливе до потрапляння в ситуації торгівлі людьми, тому, на жаль, ця книга історій постраждалих буде доповнюватися новими сторінками, наповненими болем та розпачем… Але разом з тим і позитивними історіями надання допомоги та відновлення, завдяки підтримці та співпраці».
Оцінити реальні масштаби торгівлі людьми в Україні досить складно, оскільки більшість постраждалих осіб не звертаються по допомогу через небажання згадувати пережите, що свідчить про високий рівень латентності цих злочинів.
Більше 300 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми в період після здобуття Україною незалежності — це узагальнене число тих, кого правоохоронці ідентифікували як жертв торгівлі людьми, хто звернувся до офіційних державних органів по правову допомогу і тих, хто звернувся по психологічну підтримку до правозахисних організацій, у тому числі анонімно.
Історії у книзі «Розірвані війною долі» підкреслюють цінність кожного життя і необхідність боротися за справедливість і мир. Читати ці історії важко, але це важливий досвід, який нагадує про справжню ціну свободи і людської гідності.
Через повномасштабне вторгнення Росії проблема торгівлі людьми стала особливо актуальною для осіб, які через різні умови опиняються в складних обставинах, як в Україні, так і за кордоном. Саме тому суспільство має бути обізнаним і пильним, щоб уникнути загроз і допомогти постраждалим.
Карітас залишається на передовій боротьби з торгівлею людьми, продовжуючи надавати підтримку тим, хто найбільше цього потребує, та працюючи над побудовою безпечного майбутнього для всіх громадян України.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: