Image

Творчість та підтримка: як молодь з інвалідністю у Карітасі Стрийської єпархії збирає кошти на табір у Карпатах

Молодь з інвалідністю постійні відвідувачі інклюзивно-ресурсного центру Карітасу Стрийської єпархії, активно займається творчістю, виготовляючи стрітенські свічки, намисто, тематичні листівки та керамічний декор. Окрім розвитку творчих навичок, ця діяльність спрямована на досягнення важливої мети — збір коштів для організації табору в Карпатах.

Про цю ініціативу розповіла Лілія Гункевич, координаторка проєкту «SPEEDY – підтримка осіб з інвалідністю в Україні» Карітасу Стрийської єпархії, який реалізується за підтримки Caritas Italiana.

Історія центру та його сьогодення

Інклюзивно-ресурсний центр для осіб з інвалідністю був заснований у 2009 році на базі Карітасу Стрийської єпархії й відтоді став місцем підтримки та розвитку для багатьох молодих людей з інвалідністю. Сьогодні його постійними відвідувачами є 18 осіб старше 18 років.

Щодня молодь займається арттерапією в рамках денного перебування у центрі. Їхні творчі доробки — це не лише можливість самовираження, а й важливий внесок у спільну мету. Частину роботи над виробами молодь виконує самостійно, у складніших моментах їм допомагають соціальні педагоги.

Майстеркласи як спосіб інтеграції

В рамках фандрейзингової кампанії фахівці проєкту разом з молоддю планують проводити майстеркласи з виготовлення стрітенських свічок для школярів. Це ініціатива, яка поєднує одразу кілька завдань. По-перше, соціальну інтеграцію відвідувачів інклюзивного центру, які працюватимуть разом зі школярами. По-друге, це творчий процес для дітей, які отримають унікальний досвід створення власних свічок. І, нарешті, ця діяльність допоможе зібрати кошти для організації табору у Карпатах.

Продаж виробів як джерело підтримки

Координаторка проєкту зауважила, що для того, щоб зібрати максимальну суму на табір, молодь планує реалізовувати свої вироби в різних форматах. Вони продаватимуться у парафіях, на спеціалізованих ярмарках та в магазинах, де представлений схожий товар.

Соціальна цінність проєкту

«Ця ініціатива є важливим прикладом того, як інклюзивні простори допомагають людям із інвалідністю не лише розвивати творчі здібності, а й інтегруватися у суспільство»,зауважила Лілія Гункевич. Адже спільна праця, майстеркласи та продаж виробів — це кроки, які дають змогу молоді відчути себе важливою частиною суспільства та зробити вагомий внесок у побудову відкритої спільноти.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини