Image

Три дні у Львові: команда «Прихистків» об’єднала зусилля заради спільної мети

«Ефективна комунікація та вирішення конфліктів для командного благополуччя» – назва робочої зустрічі, яка об’єднала команди проєкту «Прихистки» з 6 місцевих організацій Карітасу. Захід мав на меті узгодити подальші кроки співпраці, зміцнити партнерські зв’язки та посилити командну взаємодію.

З 2 по 4 квітня команди Карітасу Борислава, Карітасу Івано-Франківська, Карітасу Коломиї, Карітасу Одеси, Карітасу Тернополю та Карітасу Чортків разом із колегами з Карітасу України працювали над тим, аби зробити свою співпрацю ще більш злагодженою, а підтримку для людей у прихистках — ще якіснішою.

«Захід подарував командам не лише відчуття турботи, а й дав змогу відверто обговорити спільні виклики, почути одне одного, знайти точки дотику та напрацювати єдині підходи. Особливо важливим стало посилення командного духу – того, що є безцінним для стійкої опіки в прихистках», – говорить Костянтин Самокіша, менеджер проєкту «Прихисток для людей похилого віку в Україні» Карітасу України.

Як комунікація стає основою командної взаємодії: практики, які об’єднують

Перший день зібрання модерувала Богдана Шамотайло, досвідчена тренерка з внутрішніх комунікацій. Учасники досліджували, як щоденне спілкування впливає на динаміку команди та спільні результати. Через прості, але дієві практики – зокрема вправу з картками «Ти як» – команди не лише ближче познайомилися, а й сформували спільні метафори, що відображали їхній стиль взаємодії.

Фокусувалися на темах ефективного спілкування, подолання бар’єрів та ролі комунікації в управлінні командними процесами. Завершенням стала рефлексія – учасники визначили свої точки зростання та домовилися про шляхи вдосконалення комунікації як усередині команд, так і між ними.

«На тренінгу панувала чудова атмосфера. Пані Богдана подала складну інформацію доступно, з прикладами і вправами. Ми ділилися досвідом, вчилися один в одного. Комунікація – справді основа командної роботи», – підсумовує Оксана Сирко, локальна менеджерка Карітас Одеса УГКЦ.

Як вибудовувати діалог, що працює

Програму другого дня було присвячено практичним інструментам ефективної комунікації в команді. Ірина Снітинська, експертка з комунікації, управління конфліктами та публічних виступів, бізнес-тренерка та медіаторка, занурила учасників в теми активного слухання, аргументації, роботи з запереченнями та конструктивного діалогу.

Найперше – вчилися чути не лише слова, а й сенси. Далі опановували ключові моменти перемовин: як будувати переконливі позиції без конфлікту. Окремий блок навичок – як сприймати заперечення без опору й переводити в діалог. Також обговорювали типи конфліктів і практикували конструктивну розмову в складних ситуаціях. У фіналі обговорили інсайти і практики, які вже можна впроваджувати.

«У Львів їхали з очікуванням краще зрозуміти, як будувати здорову комунікацію в команді. Отримали не лише теоретичні знання, а й практичні інструменти, які вже впроваджуємо у роботі», — ділиться Наталя Гусак, локальна менеджерка Карітасу Чортків.

«Було натхненно, корисно й дуже щиро. Дякуємо тренерам, учасникам і донорам, які підтримують шелтери. Ваш внесок – це знання, які вже працюють на зміни», – підсумовує Наталія Петрущак, локальна менеджерка Карітасу Борислав.

Дбаємо про інших, не забуваємо про себе

Особливий інтерес викликала сесія про фандрейзинг для подальшого утримання прихистків, яку провели представниці Карітасу України – фахівчиня з фандрейзингу Марія Поляновська та фахівчиня з комунікацій Олена Ярова. Йшлося про створення кампаній на платформі dobro.ua, вимоги до створення історій бенефіціарів, особливості фільмування підопічних прихистків, які спонукатимуть аудиторію підтримати збір коштів на допомогу цим людям – вимушеним переселенцям старшого віку, багато з яких мають інвалідність.

Третій день завершився майстеркласом «Стрес та вигорання: як розпізнати, запобігти та впоратися» від Катерини Назарової, провідної експертки з ментального здоров’я Карітасу України. Важлива тема для тих, хто щодня працює поруч із людським болем і потребує внутрішніх ресурсів, аби продовжувати допомагати людям в потребі.

«Я їхала з надією отримати практичні інструменти для налагодження взаємодії в команді. І отримала значно більше: і знання, і натхнення, і віру в командну силу», — розповідає Надія Лапчинська, локальна менеджерка Карітасу Коломия.

«Було море позитивних емоцій, нові знайомства, натхнення і захоплення Львовом. Дякую за корисно проведений час з друзями та партнерами», — ділиться Іванна Дмитрук, локальна менеджерка Карітасу Івано-Франківськ.

Попереду ще два місяці інтенсивної роботи. Але три львівські дні показали: командна взаємодія, щирість і спільна мета – саме те, що допоможе пройти цей шлях з гідністю і результатом.

Проєкт «Emergency Shelter for Elderly in Ukraine/ Прихисток для людей похилого віку в Україні» реалізується у партнерстві з Карітасом України за фінансової підтримки Карітас Австрії.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate

#КарітасПрихистки

Categories: News | Новини