«Візит наших партнерів з Cordaid був дуже багатим на теплі зустрічі з учасниками наших проєктів та командою. Впевнена, що це дозволило зміцнити нашу співпрацю, адже значну увагу під час візиту було приділено результатам проєктів програми Livelihood (Відновлення засобів для існування), які підтримував і продовжує підтримувати Cordaid. Було обговорено ключові досягнення та виклики наших проєктів і програми, а також можливості розвитку та посилення стійкості допомоги учасникам наших проєктів не лише у 2025 році, а й у більш довготривалій перспективі»
– Андріана Тереховська, керівниця проєктів ELIS (ELIS Gap) і тепер – REMARKET.
З 13 по 17 січня 2025 року ми зустрічали представників наших партнерів з Cordaid (Нідерланди): Хелену ван дер Берг, Генеральну директорку Cordaid, яка відвідала Україну вперше, Інге Лауверінг, Радницю з гуманітарних питань організації-партнера, для якої це вже шостий приїзд та Мікаеля Франкі, редактора, фотографа та відеографа Cordaid. Разом з нашими колегами з Карітасу України: Василем Мікулою, Володимиром Якимцем та Андріаною Тереховською вони відвідали учасників попереднього проєкту ELIS у Коломиї та Львові.
Такі зустрічі – чудова нагода подивитися на результати спільної роботи, обговорити продовження співпраці, зміцнити співробітництво, просто поспілкуватися у неформальній атмосфері.
Програма візиту у Коломиї була насиченою. Гості відвідали Оксану Чабанюк – одну з учасниць проєкту ELIS. Оксана, підприємиця та кондитер, завдяки грантовій підтримці минулого року змогла працевлаштувати чотирьох осіб, отримуючи компенсацію заробітної плати для них протягом трьох місяців. Жінка продовжує активно розвивати свій бізнес, створюючи нові робочі місця вже в рамках проєкту REMARKET, зокрема працевлаштувала ще трьох працівників та успішно розвиває пекарську справу.
Також донори завітали до ще однієї учасниці проєкту ELIS – Олени Чалої. За грантові кошти Олена придбала полікарбонатні листи для теплиці. У 2024 році вона реконструювала старі каркаси теплиць і почала вирощувати овочі методом гідропоніки. Цей інноваційний спосіб вирощування дозволяє забезпечувати рослини всіма необхідними поживними речовинами без використання ґрунту.
Під час візиту до Львову делегація побачила реальні результати роботи проєкту ELIS. Гості відвідали двох підприємців – учасників проєкту. Одним з яких є місцеве підприємство з виготовлення інноваційних вогнестійких панелей: компанію SML Panels на чолі з Олександром Маневичем. Важливим було те, що крім безпосередньо виробництва панелей за сучасними технологіями, це підприємство має соціальну складову: там створені нові робочі місця на які, за сприяння проєкту REMARKET, працевлаштовано п’ять працівників.
Наші гості були вражені мовною школою Центр іноземних мов Uspeak, в якій діти та дорослі опановують іноземні мови за сучасними методиками. Ці методики враховують віковий розвиток, індивідуальні потреби та інтереси. Використання інтерактивних матеріалів і технологій створює ефективне освітнє середовище, яке допомагає дітям та дорослим учням не лише вчити і вдосконалювати мови, але й розвивати впевненість у собі. Під час візиту гостей учні мовного центру Uspeak отримали можливість практикувати англійську мову з представниками іноземної делегації.
«Велике ДЯКУЮ нашим партнерам з Cordaid за підтримку та зацікавленість до наших проєктів! Ви не тільки надихаєте нас, а й наших бенефіціарів, які вже показують позитивні результати.
Окреме дякую за візит на виробництво SML Panels і в мовну школу Uspeak — тепер знаю, що панелі не тільки вогнестійкі, а й витримують стару радянську інфраструктуру, куди цей бізнес релокувався з Миколаєва до Львова, а діти з мовної школи, напевно, скоро почнуть вчити нас, як правильно говорити англійською, оскільки мали таку чудову можливість попрактикуватись з іноземцями.
Разом творимо великі зміни, навіть коли починаємо з маленьких грантів. Ще раз дякую за вашу віру в нас і нашу країну!»
Василь Мікула, керівник програми Livelihood (відновлення засобів до існування).
Наша команда щиро вдячна нашим партнерам за плідну співпрацю, підтримку та зацікавленість у розвитку місцевих громад. Разом ми продовжуємо працювати над тим, щоб покращити життя людей та створити умови для їхнього добробуту. А позитивні відгуки партнерів щодо нашої роботи є кращим свідченням того, що ми рухаємося в вірному напрямку. Дякуємо Cordaid (Нідерланди), а також усім з Нідерландів, хто продовжує невпинно допомагати Україні в такий непростий, але важливий для нас час. Не зупиняємося та з нетерпінням чекаємо на ще потужнішу співпрацю в майбутньому.
В своїй публікації на ЛінкедІн про враження від першого візиту до України поділилась пані Хелена:
«Зараз я перебуваю в Україні.
Це вражаюче і сюрреалістично – говорити з людьми, які стоять за цифрами і новинами, які ми бачимо щодня.
Ми самі провели в бомбосховищі майже цілу ніч, і ви повинні уявити, що люди тут переживають це майже щодня.
Тому травми тут відчуваються скрізь. Я перебуваю на Західній Україні, майже через три роки після початку війни…
Життя (начебто) триває як завжди. У той же час, все більше людей борються з проблемами психічного здоров’я (депресія, тривога); у багатьох є друзі або члени сім’ї, які були поранені, стали інвалідами або загинули в результаті військового насильства в армії або від ракетних обстрілів.
Ця поїздка є важливим моментом, щоб показати, як допомога на місцях насправді змінює ситуацію».
В публікації використані фото: Mickael Franci, Роксоляни Білоус та Олександра Рожко.
Проєкт REMARKET реалізовується за підтримки: Caritas Schweiz (Карітас Швейцарії), Swiss Development & Cooperation(Швейцарська агенція з розвитку та кооперації (SDC), If! Foundation (IF), Caritas Österreich(Карітас Австрії), Trocaire, Cordaid
#REMARKET_CaritasUkraine
#REMARKET
#ELIS
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: