Карітас України запрошує в команду дизайнерів й майстрів, які знаються на ремеслах або індустрії моди, для реалізації міжнародного проєкту MUSE.
Проєкт MUSE, фінансований програмою КРЕАТИВНА ЄВРОПА, оголошує конкурс для дизайнерів й митців/фольклористів, на яких чекає міжкультурне та міждисциплінарне дослідження-творення, що поєднує моду, традиції та інновації. Ця ініціатива є співпрацею між партнерами з Іспанії, Мальти, Бельгії та України, яку представляє Міжнародний благодійний фонд «Карітас України».
Разом із людьми з різноманітним бекграундом учасники створять унікальну колекцію, просякнуту інклюзивністю та креативністю.
«Карітас України разом із Fundación INTRAS (Spain), Migrant Women (Malta), Kaos (Belgium) є учасником консорціуму, складом якого подавалася заявка на проєкт. INTRAS – його лідер, – говорить Наталія Крива, директорка департаменту соціальних програм Карітасу України. – Усі організації є партнерами та бенефіціарами проєкту, що фінансується Європейською Комісією. Діяльність цієї ініціативи поділена на блоки, кожен учасник консорціуму виконує свою частину».
Роль Карітасу в проєкті – організувати разом із дизайнерами й митцями майстер-класи для дітей із вадами слуху з Підкамінської спеціальної школи, якими опікується Карітас Підкамінь. За можливістю ми також будемо залучати бенефіціарів проєкту «Домашня опіка», які мають третю (низьку) рухову активність і є підопічними Карітас-Броди.
Мета проведення майстер-класів – спонукати старше покоління поділитися з молодим українськими звичаями, традиціями, а також їх спільна участь у творенні MUSE Capsule Collection, що буде представлена на подіумі в Брюсселі.
«Подібний проєкт вже втілювався Карітасом – із залученням професійних художників, які створювали картини разом із молоддю з інвалідністю. Його результатом стала виставка, – згадує Наталія Крива. – Зараз ці картини прикрашають інтер’єр Львівського офісу Фонду. Цього разу бенефіціари творитимуть пліч-о-пліч із дизайнерами одягу та аксесуарів».
Про програму
Проєкт MUSE має на меті об’єднати творчі таланти з різноманітних сфер для спільного створення колекцій моди, натхненних місцевими традиціями та сучасними тенденціями. З акцентом на інклюзивність, різноманітність та стійкість програма пропонує учасникам трансформаційний досвід. Вони братимуть участь у MUSE Exploration Labs, займатимуться спільними майстер-класами та приєднаються до сесій, що наснажують, під час MUSE Week у Вальядоліді, Іспанія, у травні 2025 року. Подорож завершиться міжнародним показом їхніх фінальних творінь на подіумі у Брюсселі в лютому 2027 року.
Хто може подати заявку?
Дизайнери та майстри із досвідом у ремеслах, фольклорі чи текстильній індустрії, які готові співпрацювати із вразливими спільнотами. Кандидати мають горіти створенням унікальної колекції та демонстрацією своїх робіт на європейській арені.
Критерії участі:
1. Досвід у ремеслах або індустрії моди/текстилю (для дизайнерів/майстрів)
2. Інтерес до спільної творчості, фольклору та сталої моди.
3. Доступність у рамках часових меж програми (деталі нижче).
4. Готовність брати участь у воркшопах із людьми, які перебувають у складних життєвих обставинах або молоддю з інвалідністю.
Основні дати:
Публікація оголошення: 4 грудня 2024 року.
Кінцевий термін подачі заявок: 4 січня 2025 року, 23:59 за центральноєвропейським часом.
Оголошення результатів: 17 лютого 2025 року.
Компоненти програми:
• Exploration Labs (лютий-квітень 2025 року): Щотижневі сесії (1,5–2 години), присвячені дослідженню дизайнерських концепцій.
• Cut and Craft Expression Labs (серпень 2025 – квітень 2026 року): Щомісячні майстер-класи з молоддю з інвалідністю зі спільного створення модних виробів у с. Підкамінь Львівської області.
• MUSE Week (19–23 або 26–30 травня 2025 року): П’ять днів у Вальядоліді, впродовж яких учасники братимуть участь у насичених майстер-класах, що охоплюють креативні ремесла, дизайн, технології та стійкість.
• Залучення спільноти (травень 2026 – лютий 2027 року): Покази на подіумах, майстер-класи для молоді з інвалідністю зі створення модних виробів у с. Підкамінь Львівської області та міжнародний захід у Брюсселі.
• Брюссельський День Моди (лют 2027): Міжнародний подіум.
Як подати заявку
Кандидати на участь у проєкті мають подати:
1. Особисту інформацію: Ім’я, контактні дані та поточне місце проживання.
2. Портфоліо: Зразки робіт.
3. Мотиваційний лист: Пояснення, чому ви хочете приєднатися до програми MUSE і які ваші очікування від участі в ній.
4. Відповіді на запитання:
– Опишіть свій досвід участі в соціально-інклюзивних проєктах.
– Які ваші професійні цілі?
– Чи зможете ви бути присутніми на всіх необхідних сесіях (згідно з графіком)?
– Чи маєте ви доступ до необхідних інструментів або обладнання для своєї роботи?
Інструкції щодо подання заявки
Свою заявку у форматі PDF надсилайте на електронну пошту: nkryva@caritas.ua
Процес відбору
Етап 1: Аналіз заявок та попередній відбір.
Етап 2: Співбесіди з кандидатами, які пройшли попередній відбір.
Tags: