В Офісі Генерального прокурора 16 січня відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань виявлення, припинення та розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми.
У зустрічі взяли участь представники Національної поліції України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Міністерства соціальної політики України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Національної соціальної сервісної служби України, Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Офісу Управління Організації Об’єднаних Націй з наркотиків і злочинності в Україні, Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», Громадської спілки «Коаліція неурядових організацій з протидії торгівлі людьми» та Громадської організації «Ла Страда – Україна».
Проблема сучасного рабства – це надзвичайно актуальна та гостра тема. Торгівля людьми – це кримінальний злочин, який карається згідно з Кримінальним кодексом України позбавленням волі на строк від 3 до 15 років (стаття 149 ККУ). Розслідування таких злочинів в умовах війни потребує впровадження нових підходів, орієнтованих на постраждалих, зокрема їх захист, а також застосування нових механізмів під час збирання доказів та притягнення злочинців до відповідальності. Основним завданням правоохоронців є злагоджена та посилена робота з метою викорінення цього ганебного явища. Учасники зустрічі в Генпрокуратурі проаналізували результати роботи за 2024 рік щодо протидії сучасного рабства. Узгодили заходи, спрямовані на підвищення ефективності протидії торгівлі людьми правоохоронними і державними органами влади та громадськими організаціями, з метою своєчасного викриття фактів торгівлі людьми, покращення стану досудового розслідування таких злочинів, їх розгляду у судах. Обговорили можливі механізми запобігання торгівлі людьми в Україні, боротьби зі злочинними проявами та надання всебічної допомоги постраждалим.
«Під час засідання МРГ були обговорені ключові питання виявлення та розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, проблеми класифікації злочинів, недовіри самих постраждалих до правоохоронних органів, ініціативи та зміни до тематичного законодавтсва, особливості розслідування злочинів, де потерпілими є діти, уникнення повторної травматизації постраждалих осіб та багато інших важливих питань», – зазначила менеджерка проєктів з протидії торгівлі людьми Карітасу України Наталія Голинська.
Також вона наголосила, що усі сім центрів з протидії торгівлі людьми (Київ, Одеса, Чернівці, Дрогобич, Хмельницький, Івано-Франківськ, Тернопіль) організації тісно співпрацюють з правоохоронними органами на регіональному рівні. Співпраця базується на довірі, координації та регулярному обміні інформацією, що дозволяє досягти максимальної ефективності у боротьбі з торгівлею людьми. Проводяться зустрічі, круглі столи, тренінги з представниками Національної поліції, прокуратури та інших державних органів, а також громадських організацій щодо протидії торгівлі людьми. В ході таких заходів відбувається планування спільних інформаційних проявів щодо запобігання злочину, обмін досвідом, обговорюється механізм виконання пріоритетних завдань, а також проблемні питання виявлення та розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми. Також діє сповіщення про факти торгівлі людьми (з урахуванням конфіденційності), для забезпечення та захисту прав осіб, що постраждали від торгівлі людьми та надання їм допомоги.
Головною метою проектів із протидії торгівлі людьми є захист всіх українців незалежно від віку, гендеру та соціального статусу, попередження таких злочинів в Україні та виявлення осіб, що постраждали від торгівлі людьми, надання допомоги та сприяння їхній реінтеграції в суспільство. Попри всі виклики повномасштабної війни, Карітас відкритий до співпраці з усіма партнерами в Україні та за кордоном, які поділяють цю мету. Посилення взаємодії з правоохоронними органами є ефективним засобом у запобіганні злочинам торгівлі людьми та сприяння невідворотності кримінального покарання для сучасних работорговців.
#CaritasAgainstHumanTrafficking
#КарітасПротиТоргівліЛюдьми
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/