Image

Фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни презентували під час сесії ООН Комісії зі становища жінок, що пройшла в Нью-Йорку

Карітас України зняв короткометражний художньо-документальний фільм «Крихке життя» про людей, які потрапили в сучасне рабство через збройну агресію РФ та отримали допомогу в Центрах протидії торгівлі людьми.

Трудова та сексуальна експлуатація, втягнення в збройний конфлікт, примусова депортація українських дітей з метою усиновлення або удочеріння чи вилучення органів – це типові види торгівлі людьми під час війни. Люди легко стають здобиччю окупантів, їх не треба вербувати чи перевозити. Їх просто захоплюють, утримують і використовують як секс-рабів чи робочу силу. І потерпілими стають українські жінки, чоловіки і діти.  

«Ми хочемо показати усій Європі та й усьому світу, яким жахливим є злочин торгівлі людьми, особливо під час війни. Історії людей, які постраждали від експлуатації і насильства, це лише приклади великої кількості випадків, з якими зіткнулися українці під час збройного конфлікту, окупації та переміщення», – зазначає менеджерка проєкту з протидії торгівлі людьми Карітасу України Наталія Голинська.

У 2024 році Національною соціальною службою України були зареєстровані 182 випадки торгівлі людьми. З них 123 випадки – це комбіновані види експлуатації, 19 випадків втягнення у воєнний конфлікт, 15 осіб стали жертвами трудової експлуатації та 13 осіб зазнали сексуального рабства.

«Мета фільму «Крихке життя» – це адвокація змін до визначення торгівлі людьми на національному та міжнародному рівнях. Фільм створено українською та англійською мовою. Ми хотіли показати на основі трьох історій наших бенефіціарів, які опинилися в рабстві росіян те, що життя може розбитися, як тарілка в одну мить. Проте, не варто опускати руки і не боятися звертатися за допомогою, щоб склеїти його», – каже фахівчиня з комунікацій Карітасу України Людмила Гринюк. Це лише три історії, але схожі ситуації відбулися з сотнями тисяч українців. Про це мовчать, а коли говорять, то воліють не чути… Адже в це важко повірити і людська психіка включає захисну реакцію.

«Злочинцям байдуже на емоції, стан, почуття і проблеми людини. Таким чином, ментальні травми з’являються внаслідок порушення цілісності кордонів нашої психіки різко й несподівано або ж довготривало та інтенсивно. Слід пам’ятати, що психіка – пластична, і вона відновлюється. Важливо дозволяти собі ділитися, плакати, довіряти. Адже саме віра до людей -це перше, що втрачається. У таких випадках надзвичайно важливо звертатися до фахівців і не залишатися наодинці зі своїм болем», – каже Тетяна Лукащук, психологиня Карітасу Чернівецької Єпархії.

Прем’єра англомовного фільму відбулася під час 69-тої сесії ООН Комісії зі становища жінок (CSW69), що пройшла в Нью-Йорку, зібравши разом уряди, неурядові організації та правозахисників з усього світу для обговорення прогресу та викликів у просуванні прав жінок, адже цьогоріч минає 30 років з часу прийняття Пекінської платформи дій, ключової віхи в глобальному русі за гендерну рівність. За сприяння європейської мережі релігійних організацій RENATE, які прагнуть підтримувати один одного в боротьбі з торгівлею людьми та експлуатацією, окрім «Крихкого життя» було презентовано ще два короткометражних фільми – з Албанії, Ірландії та Великобританії. RENATE, як і Карітас адвокують внесення змін до офіційного визначення торгівлі людьми або доповнення Палермського протоколу, щоб мати можливість ідентифікувати жертв таких злочинів.

Керівниця напрямку безпечної міграції та протидії торгівлі людьми Ірина Маєвська наголосила, що з дня прийняття Загальної декларації з прав людини минуло 76 років, проте людство продовжує боротися за дотримання основоположних прав, які закріплені в Декларації. Зокрема, ст.4 визначає, що “Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються в усіх їх видах.”

«Проте, за останні кілька років зросла інтенсивність збройних конфліктів у світі та, відповідно, й випадків масових порушень прав та свобод людини. Війна в Україні лише гостріше підкреслює, що наші права не є константою, а необхідністю щоденної боротьби за них. Торгівля людьми – один із найлатентніших та найбільш прибуткових злочинів. Важливо не мовчати, адже історія та свідчення кожного постраждалого є внеском у боротьбу за справедливість. Ми закликаємо міжнародну спільноту почути українців і гарантувати покарання злочинців!», – закликала Ірина Маєвська.

Карітас України вже понад 20 років займається боротьбою з сучасним рабством. Від семи центрів з протидії людьми, які діють у  Києві, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Дрогобичі, Тернополі, Івано-Франківську, за 2024 рік отримали допомогу 198 постраждалих від експлуатації.

Переглянути фільм “Крихке життя” англійською можна тут:

Переглянути фільм “Крихке життя” українською:

Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини