Дводенний семінар «REMARKET», організований за підтримки Caritas Schweiz , став важливою подією із покращення якості нового проєкту

«Цей дводенний семінар став чудовою можливістю для наших команд краще ознайомитися з підходами, які будуть реалізовані у проєкті. Зрозуміти, які виклики постали перед нами і як ми можемо на них реагувати. Ми вдячні організаторам не лише за інформативні сесії та відкритий діалог, а й за нагоду наживо зустрітися всім разом, що, безумовно, зараз дуже ціно», – Андріана Тереховська, проєктна менеджерка Проєкту REMARKET.

Однією з базових цінностей Карітас України є – постійне вдосконалення.

Кожного дня ми стикаємося з людськими історіями і кожного дня ми робимо все від нас залежне, буває і більше, щоб допомогти та підтримати. І саме тому для нас дуже важливо знаходити нові шляхи підтримки та допомоги, вдосконалювати вже діючі, обмінюватися досвідом з колегами з України та інших країн, чути зворотній зв’язок стосовно нашої роботи. Все це заради того, щоб бути завжди поруч.

8 та 9 жовтня у Львові відбувся дводенний семінар «REMARKET». Який був організований за підтримки Caritas Schweiz . Цей захід став важливою подією із покращення якості проєкту для представників Карітасу України, Карітасу Львів, Карітасу Одеси, Карітасу Хмельницький, Карітасу Коломия, Карітасу Донецьк у місті Дніпро та Caritas-Spes Ukraine. У семінарі також брали участь представники організації Спарк. Вони будуть проводити дослідження ринку з метою підготовки рекомендацій для ефективної реалізації проєкту REMARKET. Метою семінару було: ознайомити команди з підходами до розвитку ринкових систем (РРС) та їхньої ролі у відновленні економіки, особливо в пост конфліктному контексті.

Старший радник Карітасу Швейцарії (САСН) з питань доходів і засобів до існування Мацей Хмелевські детально розповів учасникам семінару про концепцію РРС. Він звернув увагу на важливість системних змін та ринкових зв’язків для стійкого економічного зростання. Доповідач підкреслив, що ринкові системи можуть стати ключовим інструментом у відновленні та розвитку місцевої економіки, та забезпечити більш ефективні та довготривалі результати

Орхан Алієв, консультант САСН, розповів про практичні інструменти аналізу ринкових систем, зокрема, картування ринку та оцінки його стійкості. Він та Мацей Хмелевські, на прикладах зі Східної Європи, проаналізували втручання у розвиток ринкових систем та проговорили імплементацію РРС у Проєкт REMARKET. Це дало учасникам семінару краще зрозуміти, як ці методи можуть бути застосовані в українських умовах.

Перший день заходу завершився груповою дискусією щодо застосування РРС в українському контексті, а також сесією «Питання і відповіді» із Ніною Яковлєвою, керівницею проєкту REMARKET Caritas Schweiz та Орханом Алієвим.

Другий день заходу був не менш насичений обміном досвідом, подіями та емоціями. Учасникам семінару детальніше розповіли про підходи РРС. А завдяки практичним завданням та обговоренню було покращено розуміння активностей, які заплановані у Проєкті. Дуже важливим було планування наступних кроків реалізації Проєкту REMARKET.

Так, саме постійне вдосконалення є однією з базових цінностей Карітасу України. Дуже важливо, що реалізація цієї цінності підтверджується активними діями. Однією із яких і став семінар, що відбувся 8 та 9 жовтня у Львові. Він став черговим кроком підвищення ефективності роботи Карітасу України, важливим з точки зору обміну досвідом та планування. І саме тому ми вже в очікувані наступних зустрічей та заходів.

Проєкт REMARKET «Відновлення та розширення можливостей через доступ до ринку та стійкі економічні перетворення в Україні» стартував 1 серпня 2024 року.

Мета проєкту: до 2027 року покращити бізнес-операції, стійкість та можливості отримання доходу 150 ММСП, що належать ВПО, особам, які повернулися, і членам громад, які приймають, а також підвищити доходи для 1 000 ВПО, осіб, які повернулися, і членів громад, які приймають, шляхом забезпечення сталої зайнятості.

Проєкт фінансується: Карітас Швейцарії, Карітас Австрії, Cordaid, Trocaire.

#REMARKET

Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/