Image

У Полтаві відбувся перший «Сонячний бал»

0 Comments

21 березня у всьому світі відзначають день людей з синдромом Дауна. Це добра нагода, аби привернути увагу громадськості до цих людей та їхніх проблем, а також продемонструвати толерантність суспільства.

Цього дня у Краєзнавчому музеї імені В. Кричевського вперше в Полтаві провели «Сонячний бал», який організував благодійний фонд Карітас Полтава. На свято прибули діти не тільки з Полтави, але і з різних куточків України.

На початку балу театр «Дзвіночок» за участі сонячних діток презентував усім присутнім полонез. Після вальсу у виконанні хореографічного колективу на паркет запрошували усіх станцювати з особливими дітками.

Програму подовжили гості з інших міст. Шквал оплесків викликав юний танцюрист Артем з Одеси.

Директор Карітасу Полтава отець Володимир Раковецький, зазначив, що ідея зробити у місті бал за участі таких особливих діток виникла ще торік:

«Саме у цей день минулого року створювали фотовиставку для сонячних дітей. Полтавські дітки фотографувались з відомими особами нашого міста. І щоб продовжити підтримку цих діток, організували цей бал. Хочемо показати, що вони також можуть брати участь у різних заходах. Основна мета – привернення уваги до таких дітей, що вони теж хочуть бути на рівні з іншими. Це, напевно, буде першим кроком, щоб їх підтримувати».

Полтавка Анна Дерій прийшла на свято зі своїми синочками Миколою та Михайлом. Жінка є учасницею ГО «Полтава Даун синдром», яка об’єднує батьків сонячних дітей. У організації діляться досвідом, своїми перемогами та бідами.

«Ми обговорюємо спільні складнощі у вихованні, спільні етапи. Поговорити про це найкраще з тим, хто тебе розуміє, і сам перебуває у такому ж становищі. Тому ми всі товаришуємо», розповідає Анна. «Цілий тиждень ми збиралися на свято, хвилювалися, дуже ждали його, плануємо отримати заряд позитиву», додає жінка.

Наталія Косенко і її син Дмитро приїхали з села Вовчик Лубенського району.

Їм, як жителям села, удвічі складніше було долати всі труднощі. У звичайну школу Дмитра не взяли, кілька років він навчався у інтернаті. Зараз хлопець вже студент Миргородського художньо–промислового коледжу. Він переможець змагань з плавання та шашок. Першу медаль Дмитро отримав п’ять років тому. Хлопець мріє бути художником.

І дорослі і діти гаряче підтримували артистів.

Організатори пообіцяли, що відтепер свято стане доброю традицією.

За матеріалами: https://www.0532.ua/news/2340695/u-poltavi-vidbuvsa-persij-sonacnij-bal-foto-video?fbclid=IwAR1aIEjaHsqNRFJTKUmIkTMoJXgvx0UdoGEO3-Esf16CIt7XGCcbhnmtVRc та https://np.pl.ua/2019/03/soniachni-dity-tantsiuvaly-na-pershomu-inkliuzyvnomu-balu-u-poltavi-foto/

Categories: Новини

Залишити відповідь

uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: