Image

Представники єпархій обговорили кроки для реалізації Стратегії розвитку соціального служіння УГКЦ

0 Comments

31 липня 2017 року в Патріаршому Домі у Львові відбулася робоча нарада, організована Карітасом України за участі синкелів та відповідальних за соціальне служіння в єпархіях та екзархатах УГКЦ.

Сьогодні соціальне служіння в Україні потребує щораз більшої систематичності та координації, а також невпинного розвитку на місцях. Наслідки воєнних дій, економічні виклики та сучасні соціальні проблеми – всі ці фактори призводять до того, що з’являються нові виклики, на які Церква має знайти відповідь. А ті, хто завжди отримував підтримку з якихось причин (брак фінансового забезпечення, інвалідність, сирітство тощо) в цій ситуації почуваються ще більш незахищеними.

Відповідно, окремі місцеві соціальні ініціативи повинні мати як спільну платформу, так і дієві механізми обміну інформацією, які би дозволили ще більш якісно відповідати на потреби людей. Один із типів ефективного служіння потребуючим на рівні місцевої громади є організоване парафіяльне служіння, яке також називають парафіяльним Карітасом. Аби українське духовенство та вірні могли краще ознайомитися з основами, структурою та способом роботи парафіяльних Карітасів, і було започатковано цей проект.

Під час зустрічі єпархіальні робочі групи отримали завдання щодо зібрання даних про різновиди і динаміку соціального служіння в парафіях УГКЦ. Потім ці данні стануть основою карти соціального служіння, завдяки якій будуть обрані найактивніші з парафій, з якими згодом продовжиться співпраця.

Крім того, в рамках цього проекту побачить світ посібник для започаткування та реорганізації харитативної діяльності на парафії, аби кожна небайдужа до потреб своєї громади парафія змогла стати рушієм добрих змін у житті в своїй місцевості, максимально ефективно відповівши на сучасні соціальні потреби людей. Адже наявність справжньої потреби – найважливіший критерій, за яким має надаватися допомога в дусі «Карітасу». Ані релігійні або етнічні, ані будь-які інші відмінності між людьми не мають стати на заваді у виконанні Божої заповіді «Люби ближнього твого, як себе самого».

Перші результати проекту та спільної праці його учасників очікуються вже у вересні-жовтні. Згодом має розпочатися наступна фаза роботи – навчання єпархіальних команд, які згодом будуть працювати на парафіях. Це великий крок до якісних змін у парафіяльному соціальному служінні, а також у житті численних місцевих громад.

Categories: Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: